Reklama

Film „Gdzie śpiewają raki” wkrótce w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Od 19 sierpnia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć film „Gdzie śpiewają raki”, oparty na bestsellerowej powieści Delli Owens. Ta historia opowiada o Kyi, która została porzucona przez rodzinę i samotnie  dorasta na niebezpiecznych bagnach Karoliny Północnej.

Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie nazywanej „Marsh Girl”, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości  drugiego człowieka.

Fot. Materiały promujące film.

Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.

W filmie „Gdzie śpiewają raki” zobaczymy Daisy Edgar-Jones w roli Kyi Clark, Taylora Johna Smitha („Ostre przedmioty”) w roli Tate’a Walkera, Harrisa Dickinsona („King’s Man: Pierwsza misja”.) jako Chase’a Andrewsa, Michaela Hyatta w rli Mabel, Sterlinga Macera, Jr. jako Jumpina i Davida Strathairna (Nomadland) jako Toma Miltona.

Fot. Materiały promujące film.

Film wyreżyserowała Olivia Newman na podstawie scenariusza napisanego przez nominowaną do Oscara® Lucy Alibar („Bestie z południowych krain”). Za produkcję filmu odpowiada Reese Witherspoon i Lauren Neustadter.

Literacki fenomen, książka Delli Owens była na szczytach list bestsellerów, kiedy Witherspoon wybrała ją do Klubu Książki Reese. Czytelnicy kupili ponad 12 milionów egzemplarzy powieści, co przełożyło się nie tylko na sukces finansowy, ale i tytuł najlepiej sprzedającej się książki w 2019 i 2020 roku – według New York Timesa.

Fot. Materiały promujące film.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 12 sierpnia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie jeszcze filmy poruszają tematykę wyobcowania w małej amerykańskiej społeczności (wymień maksymalnie 5 tytułów)? Bilety wygrywają: Andrzej Orłowski i Anna Bielska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Przed nami zapusty ze "Starszakami", warsztaty, pokazy filmowe i...

„Duchy Inisherin” wkrótce w Cinema Lumiere

"Duchy Inisherin" to najnowszy film Martina McDonagha, który wcielił...

„Patrz, jak kręcą” w Kinie konesera

Reżyser Tom George bierze na warsztat opowieść kryminalną -...

Film o Annie Przybylskiej wkrótce w Cinema Lumiere

Od 7 października w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...