Reklama

Ostatnie dni Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej. Radna apeluje o nagłośnienie inicjatyw promujących rower poza sezonem i mikromobilność

Data:

- Reklama -

Tegoroczna Suwalska Rywalizacja Rowerowa zbliża się do końca. Udział w przedsięwzięciu zadeklarowało ponad 100 użytkowników, którzy łącznie przejechali ponad 51 tysięcy kilometrów. W dalszym ciągu w klasyfikacji grupowej na czele znajdują się seniorzy. Tuż za nimi plasuje się ekipa Rowerowe Suwałki, a podium zamykają Rowerowi Sąsiedzi (przypominamy, że grupa ogólna nie bierze udziału w klasyfikacji grupowej).

W zestawieniu indywidualnym najlepsza trójka znacznie odbiegła od reszty stawki. W Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej prowadzi Marek Jarząbski z wynikiem 4797,32 km. Na drugim miejscu plasuje się Tomasz Anzulewicz z 3896,23 wykręconymi kilometrami, na trzecim miejscu zaś Ryszard Rynkowski – 2653,08 km. Suwalska Rywalizacja Rowerowa to również nagrody dla najbardziej aktywnych. W poszczególnych kategoriach zostaną nagrodzone osoby z miejsc I-III. Natomiast w trzech najlepszych grupach zostaną nagrodzone trzy najaktywniejsze osoby. W klasyfikacji grup nagrodzone zostaną te, które wspólnie wykręcą najwięcej kilometrów. Podsumowanie Suwalskiej Rywalizacji Rowerowej odbędzie się 18 września podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu w Parku Konstytucji 3 Maja. 

Suwalska Rywalizacja Rowerowa nie jest nową inicjatywą, jednak 100 uczestników nie jest rekordowym wynikiem, przesadzającym o jej popularności.

Nic więc dziwnego, że tematem rowerów zainteresowała się radna. Anna Ruszewska z klubu „Łączą nas Suwałki” w swojej wrześniowej interpelacji sugeruje, by jeszcze w tym roku lub w latach następnych zorganizować kampanię społeczną motywującą mieszkańców do regularnej jazdy rowerem w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim.

– Jazda na rowerze w okresie letnim jest bardzo popularną formą poruszania się po mieście. Także w Suwałkach, gdzie dużą popularnością cieszy się korzystanie z rowerów prywatnych, jak też z systemu roweru miejskiego SUWER. Niestety im jest chłodniej, tym więcej osób rezygnuje z tego sposobu przemieszczania się i przesiada się do samochodów. Stąd warto podjąć działania, których celem byłoby zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Celem takiej kampanii byłaby promocja zdrowego stylu życia oraz transportowego wykorzystywania roweru i mikromobilności w mieście, w szczególności w drodze do pracy i szkoły – przekonuje Anna Ruszewska. 

Radna przywołuje akcje z Gdańska i Sopotu, oparte dokładnie na tych podobnych zasadach, co Suwalska Rywalizacja Rowerowa – zabawa polega na zbieraniu jak największej liczby punktów, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zmienili układ sił w Radzie Miejskiej, ale „nie chcą robić rewolucji”

Prezydencki klub "Łączą nas Suwałki" nie ma już większości...

Wolontariusze nagrodzeni

Życzliwość, szlachetna wrażliwość i empatia oraz chęć niesienia pomocy...

Co dalej z połączeniami dalekobieżnymi?

Temat wykluczenia komunikacyjnego Suwalszczyzny powraca. Tym razem o przywrócenie...

Podziękuj wolontariuszowi i doceń koordynatora wolontariatu

Na pewno znasz w swoim otoczeniu kogoś wspaniałego, kogo...