Reklama

Lubię wracać tam, gdzie byłem – koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego

Data:

- Reklama -

Koncert Zbigniewa Wodeckiego w Suwałkach to już historia. Koncert piosenek tego zmarłego w 2017 r. artysty, będący wspomnieniem jego aktywności twórczej i osiągnięć estradowych, dopiero przed nami. 14 października o godz. 20.00 na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpią wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza – Natalia Winnik, Jakub Milewski oraz Marcin Jajkiewicz.

Na zdjęciu głównym Zbigniew Wodecki podczas koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury w 2015 roku. Fot. Wojciech Otłowski, archiwum Niebywałych Suwałk

Z racji odwołania koncertu inaugurującego sezon artystyczny w Suwałkach, będzie to pierwsza Filharmonia Suwałk w sezonie 2022/2023.

W programie koncertu znane kompozycje: „Walc Embarras”, “Opowiadaj mi tak”, “Pszczółka Maja”, “Z Tobą chcę oglądać świat”, “Izolda”, “Teatr uczy nas żyć”, “Lubię wracać”, “Znajdziesz mnie znowu”, “Nad wszystko uśmiech Twój”, “Nauczymy się żyć obok siebie”, “Chałupy welcome to”, “Zacznij od Bacha”, “Oczarowanie”.

Soliści wystąpią z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Zbigniew Wodecki – instrumentalista, kompozytor, aranżer. Przygodę z muzyka rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczna II stopnia w Krakowie w klasie skrzypiec Juliusza Webera. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu w Opolu. Mówił o sobie, że jest “śpiewającym muzykiem”.

Piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewają:

Natalia Winnik. Urodzona w Suwałkach. Naukę oraz przygodę z muzyką rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach. PSM I stopnia ukończyła w klasie skrzypiec Beaty Chudeckiej, natomiast w PSM II st. na Wydziale Wokalnym uzyskała Dyplom z Wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej. W 2016 także z Wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalny UMFC w Warszawie w klasie śpiewu solowego dr hab. Jolanty Janucik. Na początku drogi wokalnej odnosiła sukcesy jako tancerka i solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, była również chórzystką i solistką Żeńskiego Chóru „Cantilena” pod dyrekcją dr. Ignacego Ołowia. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach /Litwa/, gdzie zdobyła III nagrodę. W 2017 roku została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej, kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Jakub Milewski. Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”.  Jakub Milewski na swoim koncie ma kilka wydawnictw płytowych, w tym wspomnianą „Kantatę Przemienienia”. W 2018 roku został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w roku 2019 odebrał odznakę honorową za zasługi dla Miasta Ostrołęki.

Marcin Jajkiewicz. Aktor i wokalista musicalowy, jazzowy i rozrywkowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wystąpił m.in. jako Georg von Trapp w polskiej realizacji musicalu Dźwięki muzyki oraz jako Książę Hans w Krainie lodu. Wieloletni współpracownik popularnego programu telewizyjnego Jaka to melodia?. Wokalista zespołu Button Hackers, z którym piosenką Między nami zdobył I nagrodę na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Wystąpił m.in. na koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”, koncercie Solidarni z Białorusią oraz gali Sportowiec Roku 2011, gdzie zaśpiewał w duecie z Kayah. Występował m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską i Krzysztofem Krawczykiem. Współpracuje z Grażyną Brodzińską. Wokalista w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert z piosenkami z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 11 października do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Ile albumów studyjnych nagrał Zbigniew Wodecki (podaj tytuły)?

Zaproszenie wygrywa Barbara Hołub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...