Reklama

Nowe samochody w policji i straży pożarnej

Data:

- Reklama -

Pierwsze radiowozy w nowych barwach trafiły już do podlaskich policjantów. W piątek, 16 grudnia nowe pojazdy trafią również do innych służb – strażaków.

Nowy wzór oznakowania radiowozów policyjnych i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki, doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Auta w nowym oznakowaniu to SUV-y marki Kia Sportage z silnikami benzynowymi o pojemności 1600 cm3 i mocy 150 koni mechanicznych. Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania. Łącznie sześć aut trafiło do policjantów z komend w Kolnie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Augustowie, Suwałkach i Białymstoku (Komisariat Policji w Łapach). Koszt jednego pojazdu to 166480,50 złotych. Zakup aut możliwy był dzięki połączonym środkom pochodzącym z budżetu Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji tworzonego przez samorządy terytorialne. Łączna wartość wszystkich nowych pojazdów to ponad 2 miliony złotych.

Na „prezenty” mogą liczyć też strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach, którzy otrzymają samochód ratowniczo-gaśniczey i samochód operacyjny. Z kolei nowa łódź ratownicza będzie wykorzystywana przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Augustowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Akcja ratownicza na bagnach. Migrantom pomogli strażacy i terytorialsi

Żołnierze WOT z 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady OT...

Strażacy-ochotnicy z nowym sprzętem od ministra Zbigniewa Ziobry

We wtorek, 9 października w Suwałkach wójtowie i burmistrzowie...

Posłanka o upolitycznieniu wojska i policji

W sprawie podwójnych obchodów świąt i rocznic w Suwałkach...

Na targach pracy w PWSZ firmy szukały pracowników (audio)

Kilkudziesięciu największych pracodawców w regionie, agencje pracy tymczasowej, urzędy...