Reklama

PSL zbiera podpisy pod „Uczciwą Polską”. Dopłaty po 100 tys. złotych na mieszkanie?

Data:

- Reklama -

Projekt ustawy „Uczciwa Polska” tworzą trzy filary: „Praca, która się opłaca”, „Własny kąt” i „Dziedziczenie emerytur”. W poniedziałek, 5 grudnia w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu programowi – z udziałem: wicemarszałka Sejmu – Piotra Zgorzelskiego, posła na Sejm RP – Stefana Krajewskiego, Cezarego Cieślukowskiego – wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Trzy filary „Uczciwej Polski” według Polskiego Stronnictwa Ludowego mają rozwiązać problemy demograficzne, finansowe, mieszkaniowe w kraju.

„Własny kąt” to propozycja skierowana do młodych Polaków, polegająca na wsparciu ich w zakresie mieszkalnictwa wkładem własnym w wysokości 100 tys. złotych na dom lub mieszkanie. Uzyskanie kredytu na poziomie 1,5 proc. w Banku Gospodarstwa Krajowego również wpisuje się w pomysł PSL-u.

O części projektu „Uczciwa Polska” pod nazwą „Własny kąt” – Stefan Krajewski:

„Praca, która się opłaca” zakłada, że państwo nie będzie pobierać podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin. Ma to być remedium na kryzys i problemy gospodarcze.

Wypowiedź wicemarszałka Sejmu – Piotra Zgorzelskiego:

Z kolei „Dziedziczenie emerytur” to rozwiązanie skierowane do seniorów. Po śmierci współmałżonka osoba starsza będzie mogła liczyć na wypłatę 100 proc. własnej emerytury i 50 proc. drugiej (lub odwrotnie).

O „Dziedziczeniu emerytur” Cezary Cieślukowski:

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...

Łączy nas Polska – obchody Narodowego Dnia Niepodległości (foto, audio)

Suwalskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia...

Rozmawiali o kryzysie migracyjnym na granicy Białorusi z Unią Europejską (audio)

Migranci na granicach, procedura push-backu, ranni żołnierze w czasie...
%d bloggers like this: