Reklama

Trwa rekrutacja do Beyond Borders Academy. To program dla młodych i aktywnych

Data:

- Reklama -

Beyond Borders Academy to wspólna inicjatywa czterech organizacji: Fundacji Kościuszkowskiej, Fundacji Pogranicze, Stowarzyszenia Folkowisko i Fundacji Szkoła Liderów. Jej celem jest przygotowanie aktywnego środowiska młodych ludzi z Ukrainy, Białorusi i Polski do budowania nowych relacji i współpracy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pomysłodawcy BBA chcą  stworzyć przestrzeń, w której pomimo wojny w Ukrainie i skrajnie trudnej sytuacji politycznej w Białorusi, uczestnicy programu będą mogli współdziałać. Młodzi i aktywni mieszkańcy trzech państw, działający lokalnie, zyskają szerszą, regionalną perspektywę i nowych partnerów. To pomysł na budowę kapitału społecznego i inicjowanie działań na rzecz wspólnoty w Europie Środkowo- Wschodniej.

Beyond Borders Academy to cykl studyjno-szkoleniowy, który przygotuje młodych ludzi z Ukrainy, Białorusi i Polski: do pełnienia ról liderskich i skutecznego działania społecznego;  wprowadzania zmian w swoich środowiskach; nowej jakości w działaniu społecznym; współpracy i współdziałania w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

Program skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat, które mają przynajmniej roczne doświadczenie w działaniach na rzecz społeczności lokalnej lub pracy projektowej; są zainteresowane działaniem międzynarodowym; mają poparcie organizacji lub środowiska, na rzecz którego działają; posługują się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym.

Do BBA mogą zgłosić się osoby z Białorusi i Ukrainy – także te, które są aktywne poza granicami kraju, ale działają na rzecz społeczności białoruskiej bądź ukraińskiej.

Termin nadsyłania zgłoszeń do programu upływa 5 kwietnia 2023. Lista uczestników będzie znana w maju. W tym samym miesiącu odbędzie się uroczysta inauguracja Beyond Borders Academy w formie spotkania on-line.

Więcej informacji na stronie „Pogranicza”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koncerty, spotkania, wyprawy

W tym tygodniu dowiemy się więcej o nietoperzach, pozwiedzamy,...

Majówkowe atrakcje

Co prawda dopiero poniedziałek, ale już warto zajrzeć do...

Zbliża się majówka. Będzie dużo koncertów

W naszym kalendarzu sprawdzisz, jakie koncerty i wydarzenia odbędą...

„Pogranicze” wyciąga dłoń do ukraińskich artystów, pisarzy, tłumaczy i animatorów kultury

Program rezydencyjno-pomocowy, realizowany w "Pograniczu", obejmie również Ukraińców. Jest...