Reklama

Kolejne drzewa na bulwarach. Sadziły je dzieci, sadziła i młodzież

Data:

- Reklama -

Za nami akcja sadzenia drzewa na bulwarach nad Czarną Hańczą. Przedstawiciele stowarzyszenia „Pryzmat”, pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni oraz mieszkańcy miasta – przedszkolaki, uczniowie, a nawet radni posadzili w piątek, 14 kwietnia kasztanowce, brzozy, klony, wierzby, buki i jesiony.

Na bulwarach pojawiły się całkiem spore drzewa – mające od 2 do 3 metrów wysokości. Były to pierwsze większe nasadzenia zieleni w naszym mieście w tym sezonie, jednak nie ostatnie. Drzew przybędzie. Dodajmy, że w planach jest również powstanie małych skwerów i parków, jak również zazielenienie Placu Marii Konopnickiej. To jednak działania miejskie. Akcja na bulwarach to inicjatywa „Pryzmatu”, Korpusu Solidarności i wolontariuszy, którzy do współpracy zaprosili mieszkańców Suwałk, ZDiZ, dzieci i młodzież.

Nasadzeniami „Pryzmat” zainaugurował obchody Dnia Ziemi. Anna Ruszewska, inicjatorka akcji podkreśliła w rozmowie z naszym portalem, że to dopiero początek zielonych działań i kolejne inicjatywy, działania proekologiczne zostaną zrealizowane już niebawem. Sadzenie drzew to jedno z takich cyklicznych przedsięwzięć, podobnie jak akcja sprzątania brzegów rzek. Czwarta edycja inicjatywy „Czyste rzeki” już za tydzień.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Dzielmy się sobą – wolontariusze odebrali statuetki i medale

Pomoc, troska i wrażliwość oraz dzielenie się dobrocią to...

To ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu w Akademii Przyszłości. Wciąż brakuje 43 chętnych z województwa podlaskiego

Rekrutacja do ogólnopolskiego wolontariatu w ramach kolejnej edycji Akademii...

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...