Reklama

Konfrontacje Talentów Wokalnych „Świetlik”, Festiwale „Wigraszek” i „Wajda na Nowo” – trwa przyjmowanie zgłoszeń

Data:

- Reklama -

Suwalski Ośrodek Kultury przyjmuje zgłoszenia osób i grup zainteresowanych udziałem w wydarzeniach wokalnych, teatralnych i filmowych – w konkursie filmów krótkometrażowych.

ZGŁOSZENIA: XVII Konfrontacje Talentów Wokalnych Świetlik 2023

Powraca konkurs dla młodych wokalistów z regionu! Gdy pierwsi młodzi wykonawcy stanęli na scenie I Konfrontacji Talentów Wokalnych Świetlik, tych, którzy wystąpią w tym roku, nie było jeszcze na świecie. To już siedemnasta edycja Konfrontacji, które przyciągają najlepszych młodych wokalistów w północno-wschodniej Polsce!

12.05.2023, godz. 10.00, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

ZGŁOSZENIA DO 10 maja 2023 r.

W czasach inwazji telewizyjnych show, w których nie ma miejsca na autentyczną ŚWIEŻOŚĆ i realne DEBIUTY, pomysłodawcy i jurorzy Konfrontacji Talentów Wokalnych postawili sobie za cel wyszukiwanie prawdziwie nieoszlifowanych diamentów. Jak co roku na Konfrontacjach spotkają się młodzi wokaliści ze szkół i placówek kulturalnych z regionu. Dzieci i młodzież ze wsi, miast i miasteczek. Ci, którzy nigdy wcześniej lub jedynie na bardzo małą skalę mieli styczność ze sceną i publicznym występem. Cykliczne Konfrontacje dają im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. Podczas wcześniejszych edycji uczestnicy, którzy zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii, dostali szansę regularnego szkolenia emisji głosu oraz doskonalenia swojego warsztatu wokalnego pod opieką instruktora muzycznego SOK, Emila Kulbackiego. Owocem tej solidnej i twórczej pracy jest działająca od kilku lat grupa wokalna Studio Piosenki Świetlik. Zespół koncertuje nie tylko na terenie Suwałk. Z powodzeniem bierze także udział w licznych konkursach i występach na terenie całej Polski.

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ – konkurs filmów krótkometrażowych. 3. Festiwal Filmowy „Wajda na Nowo”. Kręcisz krótkie metraże?

Weź udział w konkursie Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo! Jeśli jesteś studentem lub absolwentem polskiej szkoły filmowej lub akademii sztuk pięknych i chciałbyś pokazać nam swój krótki metraż, czekamy właśnie na Ciebie. Zgłoszenia do konkursu filmów krótkometrażowych organizowanego w ramach 3. Festiwalu Filmowego „Wajda na Nowo” można wysyłać do 16 czerwca 2023 r. Łączna pula nagród to 15 tysięcy złotych!

To już trzecia edycja Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo. Wydarzenie odbędzie w Suwałkach w dniach 17-19 sierpnia 2023 r. Celem festiwalu jest nie tylko przypomnienie najważniejszych dokonań i postaci uznanych twórców polskiej kinematografii, ale również promocja twórczości filmowej artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. W konkursie mogą wziąć udział produkcje filmowe zrealizowane przez aktualnych studentów lub absolwentów polskich szkół filmowych po 1 stycznia 2022 r., o dowolnej tematyce, nie dłuższe niż 30 minut. Zgłoszenia musi dokonać autor lub reżyser filmu. Najwyżej ocenione dzieła otrzymają Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk, o łącznej wartości finansowej 15.000 zł (I miejsce – 10 000 zł, II miejsce – 3 000 zł, III miejsce – 2 000 zł).

Już w czerwcu odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek. Po raz dwudziesty pierwszy w Suwałkach zagoszczą utalentowani młodzi aktorzy z Polski i z zagranicy. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja.

Informacji dotyczących festiwalu udziela dyrektor festiwalu Klaudia Kozakiewicz, tel. 87 563 85 44,  e-mail: klaudia.kozakiewicz@soksuwalki.eu

Czekamy na zgłoszenia w dwóch kategoriach, dziecięcej: wiek od 5 do 12 lat oraz młodzieżowej: wiek od 13 do 20 lat. Młodych aktorów oceniać będą uznani w środowisku zawodowcy. Istotna jest nie tylko gra aktorska, ale również oprawa muzyczna i plastyczna występu oraz jej walor edukacyjny. Na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz dwudziesty pierwszy na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych, skonfrontują się z adeptami teatru z innych zakątków Polski, a także z innych krajów. W programie festiwalu, oprócz spektakli konkursowych i towarzyszących, znajdą się również spotkania warsztatowe i animacje artystyczne.

Więcej informacji na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...

„Wigraszek” czeka na zgłoszenia. Czy w tym roku festiwal się odbędzie?

W terminie 13-15 czerwca 2024 roku planowany jest dwudziesty...

Znamy kulturalny rozkład jazdy na 2024 rok: Mazowsze, Turnau, Kortez, Smolasty, Sochacka

Oto zestawienie najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów zaplanowanych na...