Reklama

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż Czarnej Hańczy?

Data:

- Reklama -

Suwałki mają ogromny potencjał do rozwoju infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Jednym z ważnych obszarów, który wymaga uwagi, jest trasa wzdłuż rzeki Czarna Hańcza, od mostu na ul. Adama Mickiewicza do ul. Władysława Reymonta – na co zwróciła uwagę radna z klubu „Suwałki Przyszłości”, Anna Ruszewska, która zdecydowała się złożyć interpelację do Prezydenta Miasta w celu podjęcia działań mających na celu budowę ciągu pieszo-rowerowego na tym odcinku.

Rewitalizacja starej łaźni oraz bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza była ważnym krokiem w procesie „odwracania” miasta w stronę rzeki. Dzięki tym działaniom obszar ten stał się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów. Nowe tereny zielone, trawniki, chodniki, ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy, ławki i oświetlenie stworzyły przyjazne środowisko dla aktywności na świeżym powietrzu.

Jednak aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego obszaru, konieczne jest kontynuowanie prac i podjęcie działań planistycznych oraz budowlanych w celu stworzenia ciągu pieszo-rowerowego. Taki ciąg umożliwiłby pieszym i rowerzystom swobodne poruszanie się wzdłuż rzeki Czarna Hańcza, aż do Krzywólki. Taka inicjatywa wpłynęłaby korzystnie na zdrowie i kondycję mieszkańców, zachęcając ich do aktywnego trybu życia, jednocześnie tworząc dogodne połączenie między różnymi częściami miasta.

Wysyłając interpelację, radna Anna Ruszewska podkreśliła znaczenie rozwoju infrastruktury pieszo-rowerowej dla Suwałk. Jest to nie tylko inwestycja w zdrowie i jakość życia mieszkańców, ale również sposób na stworzenie bardziej ekologicznego i zrównoważonego miasta. Rower to przyjazny naturze środek transportu, który przyczynia się do redukcji emisji szkodliwych substancji i zmniejszenia ruchu na drogach. Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Czarna Hańcza stanowiłaby kolejny krok w kierunku rozwoju zrównoważonego transportu w mieście.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...

Dzień Ziemi: zarybianie, zabawa i edukacja (ekoporadnik)

W Suwałkach obchody Światowego Dnia Ziemi, przypadające 22 kwietnia,...