Reklama

Inauguracja Akademii Tenisa Recman. Do Suwałk przyjechał Łukasz Kubot

Data:

- Reklama -

Akademia Tenisa Recman to nowatorski projekt, który ma na celu rozwijanie społeczności młodych, aktywnych fizycznie pasjonatów tenisa. Inicjatywa daje możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży w zajęciach tenisowych, prowadzonych przez doświadczoną kadrę instruktorską. Kto wie, być może wśród uczestników znajdą się przyszłe gwiazdy tenisa na miarę Łukasza Kubota, Huberta Hurkacza, Igi Świątek czy Agnieszki Radwańskiej?

Projekt finansowany jest przez polską markę odzieżową Recman, która dostarcza młodym tenisistom również sprzęt sportowy do gry. Organizatorem szkółki jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”. Zajęcia odbywają się na kortach OSiR Suwałki i są odpłatne. Inicjatywa firmy nie jest przypadkowa – Recman od 2011 roku jest oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w Tenisie i sponsorem tytularnym największego turnieju tenisowego dla amatorów w północno-wschodniej Polsce – Recman Cup, odbywającego się od 2015 roku w Suwałkach.

Sprawdź, jak było w ubiegłym roku:

Sparingpartner Igi Świątek wygrał Recman Cup 2022

W dniu inauguracji Akademii Tenisa Recman, w czwartek, 1 czerwca, obecny był znany polski tenisista – Łukasz Kubot, triumfator Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017 w grze podwójnej. Podczas swojego wystąpienia życzył uczestnikom wytrwałości i sukcesów na drodze do osiągnięcia sportowych marzeń. Z każdym z młodych zawodników przybił piątkę, zrobił pamiątkowe zdjęcie [na niektórych zdjęciach pozują rodzice, którzy odebrali upominki i piłki z autografem w imieniu swoich dzieci – przyp. red.] i odbił piłkę na korcie. Niektórzy z młodych adeptów tenisa byli na to spotkanie przygotowani – przynieśli ze sobą książki „Łukasz Kubot. Żyjąc marzeniami”, aby otrzymać autograf pierwszego Polaka, który triumfował w legendarnym Wimbledonie.

Łukasz Kubot o drodze do sukcesu:

Roman Tulwin z firmy Recman podczas inauguracji zaznaczył, że tenis jest też sportem, który na poziomie amatorskim uprawiają członkowie jego rodziny. Stąd i zamysł, by tę dyscyplinę promować wśród innych.

W zajęciach Akademii Tenisa Recman uczestniczy ponad 30 osób (dzieci i młodzież). Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych i odpowiadających poziomowi zaawansowania młodych sportowców.

Akademia Tenisa Recman promuje wartości takie jak fair play, zdrowa rywalizacja i szacunek do przeciwnika. Poprzez naukę gry w tenisa, uczestnicy uczą się także odpowiedniego zachowania na korcie oraz radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Porażka jest w końcu elementem sportu i życia.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców Kinder+Sport

Kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce...

kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt Kinder+Sport

Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im....

Ważne zwycięstwo Wigier w Wysokiem Mazowieckim

Wiadomym jest, że w sporcie nie można lekceważyć żadnego...