Reklama

W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród

Data:

- Reklama -

III edycja konkursu fotograficznego „W mojej małej okolicy”, zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach, dobiegła końca. W czwartek, 1 czerwca laureaci odebrali nagrody i gratulacje.

Celem konkursu było pobudzenie refleksji na temat wpływu estetyki najbliższego otoczenia na nasze samopoczucie, zdrowie oraz komfort, zwrócenie uwagi na aspekty ekologiczne i społeczne w otoczeniu oraz aktywne rozwijanie pasji fotograficznej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie sfotografować swoją najbliższą okolicę, a motywami mogły być elementy otaczającego krajobrazu, zarówno te stałe, jak i zmienne, takie jak parki, przystanki, domy, bloki, budynki publiczne, parkingi, ulice, zieleń i inne charakterystyczne miejsca. Konkurs był przeznaczony dla uczniów 7-8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych w regionie. Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie 3 fotografie, do których należało dołączyć krótki opis lub komentarz.

Konkurs fotograficzny „W mojej małej okolicy” był doskonałą okazją dla uczniów do wyrażenia swojego spojrzenia na otoczenie oraz zwrócenia uwagi na aspekty ekologiczne i społeczne. Dzięki temu wydarzeniu młodzi ludzie mogli rozwijać swoją pasję do fotografii, a także zdobyć cenne doświadczenie, a być może wkrótce i uznanie w środowisku artystycznym, ponieważ decyzją Marcina Pawlukiewicza, jednego z jurorów, wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach – podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, którą odbędzie się latem.

W dniu 30 maja 2023 r., jury w składzie: Magdalena Stempska, Iwona Danilewicz-Tylenda, Piotr Kopciał, Szymon Jasionowski, Marcin Pawlukiewicz oraz przewodnicząca jury – Jolanta Grabowska, podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród w konkursie fotograficznym „W mojej małej okolicy”:

Nagrody główne

I miejsce zdobył Tomasz Ferenc z Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach, klasa 2TR (technik reklamy) – za cykl 3 zdjęć reportażowych ze skateparku.

II miejsce przyznane zostało Natalii Luto z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach, klasa 1d – za zdjęcie ukazujące trzciny i jezioro.

Fot. Natalia Luto

III miejsce zdobył Krzysztof Jurewicz również z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach, klasa 1a-politechniczna – za zdjęcie wagonów kolejki w lesie.

Fot. Krzysztof Jurewicz

Wyróżnienia

Wyróżnienie I odebrała Julia Oszmiańska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach, klasa 3d – za zdjęcie Placu Marii Konopnickiej.

Fot. Julia Oszmiańska

Wyróżnienie II przypadło Zuzannie Milewskiej z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach – klasa 2TP – technik żywienia i usług gastronomicznych – za zdjęcie przedstawiające mosty w Stańczykach.

Fot. Zuzanna Milewska

Przewodnicząca jury zdecydowała także o przyznaniu dodatkowej nagrody dla najmłodszego finalisty. Został nim Konrad Chmielewski z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach, klasa 7 – za zdjęcie drogi gruntowej.

Fot. Konrad Chmielewski

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe: sprzęt i akcesoria fotograficzne, miniszkolenie z podstaw fotografii, albumy i książki dotyczące fotografii, ramki do zdjęć oraz materiały biurowe i plastyczne.

Fundacja Art-Sos Alicja Roszkowska, Zakład Fotograficzny Foto Roszkowski 1947, oraz FX Projekt – Szymon Jasionowski byli sponsorami i partnerami konkursu fotograficznego „W mojej małej okolicy”. Patronat medialny nad konkursem sprawował portal „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Jolanta Grabowska – laureaci konkursu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wystawa „Drzewo” – twórcza i ekologiczna akcja uczniów

Wystawa uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego...

„Razem dla Suwałk” tym razem o programie skierowanym do kobiet

W dniu 2 kwietnia na placu Marii Konopnickiej w...

Stypendia marszałka przyznane. Jednym z tematów blokowiska

Jednym z kluczowych elementów rozwoju kultury w regionie jest...