Reklama

Umowa z PEC drogą do samowystarczalności energetycznej Suwałk?

Data:

- Reklama -

Prezesi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo-Technologicznego podpisali półroczne umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej na zakup prądu. PEC od 1 lipca do końca bieżącego roku będzie dostarczał prąd obu spółkom. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 1 stycznia w suwalskim Zespole Szkół Technicznych.

– Dążymy do osiągnięcia synergii i samowystarczalności energetycznej miasta Suwałki. W obliczu rosnących cen nośników energii oraz niepewności związanej z brakiem zakontraktowanego dostawcy, poszukujemy rozwiązań, które pozwolą obniżyć koszty funkcjonowania naszych instytucji – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który był obecny podczas podpisywania umów.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przez cały rok produkuje wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby w pełni zaspokoić miejskie potrzeby związane z funkcjonowaniem wszystkich jednostek w Suwałkach oraz oświetleniem ulicznym. Dodatkową energię elektryczną w przyszłości dostarczy planowany do budowy zakład termicznego przetwarzania odpadów.

Jak dodaje Łukasz Kurzyna, prezes PWiK-u – ta umowa pozwoli sprawdzić, czy zakup energii od miejskiego przedsiębiorstwa komunalnego opłaci się bardziej niż zakup od państwowego dostawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają prace koncepcyjne związane z budową spalarni odpadów

Do końca 2026 roku Miasto Suwałki planuje zrealizować nowoczesną...

Nie będzie ciepłej wody – PRZERWA W DOSTAWIE ENERGII CIEPLNEJ w dniach 21.08-26.08.2023 r.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Sp. z o.o. informuje,...

Tańsze ciepło

Mieszkańcy Suwałk mogą spodziewać się, że od września lub...

Powiedz „Nie” nudzie w wakacje! SOWA Suwałki to świat przyjemnych zajęć

Wakacje to czas radości, zabawy i eksploracji. Jeśli szukasz...