Reklama

Wydarzenie Historyczne Roku: Wystawa o Konopnickiej w wyróżnieniem

Data:

- Reklama -

W czwartek, 22 czerwca w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku, prowadzonym przez Muzeum Historii Polski. Wyróżnienie w konkursie otrzymała wystawa z Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Zgłoszenia w konkursie zostały poddane ocenie jury w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Edukacja” i „Wystawa”. W kategorii „Wystawa”, spośród pięciu wybranych i wytypowanych przez jury ekspozycji, znalazła się nowa stała wystawa pt. „Pieśń o domu” w Muzeum im. M. Konopnickiej.

Oprócz niej, wśród finalistów w tej kategorii znalazły się wystawy prezentowane przez Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. W wyniku głosowania internautów główną nagrodę otrzymała wystawa pt. „Nowy Skarbiec Koronny” w Zamku Królewskim na Wawelu.

Wyróżnienie zostało wręczone dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Jerzemu Brzozowskiemu, przez sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr. Jarosława Sellina. Jerzy Brzozowski uczestniczył w gali razem z dr. Krzysztofem Skłodowskim, współautorem wystawy.

Nowa stała wystawa pt. „Pieśń o domu” w Muzeum im. M. Konopnickiej została udostępniona zwiedzającym na początku sierpnia ubiegłego roku. Jej autorami są Michał Urban i Marek Zalibowski, we współpracy z Magdaleną Wołowską-Rusińską i Krzysztofem Skłodowskim. Firma Grup AV była odpowiedzialna za wykonanie ekspozycji.

Fot. źródło: Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Eksperyment Konopnicka. „Pieśń o domu” – nowa stała wystawa oficjalnie otwarta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Konopnicka na cały rok”: Przed nami niezwykłe spotkanie i warsztaty rodzinne

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było przenieść się...

„Nie przekreślajcie Konopnickiej!” – apel w sprawie nowej podstawy programowej z języka polskiego

12 lutego Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło prekonsultacje zmian w...

Rozpoczynają się ferie w muzeum

Ferie zimowe to czas zabawa na śniegu, ale także...

Jak co roku uczczono pamięć powstańców styczniowych na suwalskiej Górze Szubienicznej

Nie przyniosło zamierzonego celu, pochłonęło wiele ofiar – jednak...