Reklama

Jarosław Lebiediew przechodzi na emeryturę, zastąpi go Tomasz Ostrowski

Data:

- Reklama -

W czwartek, 27 lipca, Jarosław Lebiediew, dotychczasowy Prezes ZBM TBS (Towarzystwo Budownictwa Społecznego), przeszedł na emeryturę. Pełnił tę funkcję przez 12 lat. Jego miejsce zajął Tomasz Ostrowski, wieloletni pracownik spółki.

Na zdj. Jarosław Lebiediew

W 2012 roku Jarosław Lebiediew wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Budynków Mieszkalnych, konkurując z 8 innymi kandydatami. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się od stanowiska wicedyrektora wydziału w Urzędzie Wojewódzkim w Suwałkach, a pracownika w Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa. Ponadto przez pewien czas prowadził własną firmę. Posiada bogatą wiedzę zdobytą na studiach podyplomowych w Polsce i USA, gdzie skupiał się na zagadnieniach takich jak audyt energetyczny budynków i instalacji, przygotowanie pedagogiczne, szacowanie wartości nieruchomości oraz finanse i zarządzanie.

W 2016 roku, w związku z planami budowy mieszkań przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego, ZBM został przekształcony w spółkę, a Jarosław Lebiediew objął stanowisko prezesa. Wprowadził innowacyjny program „Od najemcy do właściciela”, który zaowocował powstaniem trzech bloków mieszkalnych, obejmujących prawie 100 mieszkań przy ul. Brzostowskiego (na pokoszarowym terenie przy ul. gen. K. Pułaskiego) oraz przy ul. ks. S. Szczęsnowicza. W bieżącym roku oddano do użytku pierwszy z planowanych 6 bloków, w których w sumie znajdą się  302 mieszkania zlokalizowane przy ul. Franciszkańskiej.

Pod kierownictwem Jarosława Lebiediewa ruszył również program „Mieszkanie za remont”. W ostatnich latach przeprowadzono przebudowę i odrestaurowanie dwóch zabytkowych kamienic przy ul. Sejneńskiej, kilku kamienic przy ul. Kościuszki, a także nadano nowe oblicze blokom na Osiedlu II, przy ul. Emilii Plater, ul. M. Reja oraz ul. Alfreda Wierusz-Kowalskiego.

Nowy prezes, Tomasz Ostrowski, pracuje w ZBM od 2009 roku i od maja 2012 r. zajmuje stanowisko kierownika Działu Organizacji i Rozwoju. Jest prawnikiem z wykształcenia, który ukończył również studia podyplomowe związane z nieruchomościami. Wcześniej pracował w Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w Urzędzie Skarbowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mieszkańcy przeciwni koszeniu trawy w czasie suszy

Od lat mieszkańcy Suwałk toczą spory i dyskusje na...

Duże zainteresowanie „mieszkaniami za remont”

Program „Mieszkanie za remont” ma na celu wykorzystanie...

Powstają kolejne mieszkania komunalne

Zakończył się remont kamienicy przy ulicy Sejneńskiej 22, gdzie...

W powstających blokach TBS nadal są wolne mieszkania

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS sp. z o.o....