Reklama

„Oppenheimer” wkrótce w kinie

Data:

- Reklama -

Christopher Nolan, wybitny reżyser filmowy, znany z takich produkcji jak „Mroczny Rycerz” i „Interstellar”, podjął się ambitnego projektu opartego na biografii Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda i Martina J. Sherwina, zatytułowanej „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”, która zdobyła prestiżową nagrodę Pulitzera. Efekt tego projektu niebawem wejdzie do kin. Od 21 lipca film będzie można obejrzeć w Cinema Lumiere w Suwałkach.

Historia filmu skupia się na życiu Roberta Oppenheimera, który w czasie II Wojny Światowej pełnił funkcję dyrektora programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Pomimo swojego związku z bronią atomową, Oppenheimer osiągnął również wiele sukcesów w innych dziedzinach fizyki, takich jak badania czarnych dziur i promieniowania kosmicznego. Po zakończeniu prac nad bombą atomową poświęcił resztę swojego życia na działalność mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Został oskarżony przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską, co skutkowało odebraniem mu dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Dziś Oppenheimer jest uznawany za symbol pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Christopher Nolan, jako reżyser o nieprzeciętnym talencie i wykraczający poza dotychczasowe schematy filmowe, podejmuje się kolejnego ambitnego projektu. Po sukcesie filmu „Dunkierka”, którego akcja rozgrywała się w czasach II Wojny Światowej, teraz skupił się na opowieści o życiu Roberta Oppenheimera. Wielbiciele twórczości Nolana mogą spodziewać się ponownego zaskoczenia i nietuzinkowego podejścia do tematu.

Do udziału w filmie zaproszono utalentowany zespół aktorski. W roli Roberta Oppenheimera wystąpi Cillian Murphy, znany m.in. z filmu „Ciche miejsce 2”. Obok niego zobaczymy również takie gwiazdy jak Robert Downey Jr., który wcieli się w postać Lewisa Straussa, założyciela Amerykańskiej Komisji Energii Atomowej, Matt Damon jako generał porucznik Leslie Groves, dyrektor projektu Manhattan, oraz Benny Safdie w roli wybitnego fizyka Edwarda Tellera. Filmowi towarzyszyć będzie muzyka skomponowana przez zdobywcę nagrody Grammy, Ludwiga Göranssona (twórca muzyki do filmów „Czarna Panter”, „The Mandalorian”), który już wcześniej współpracował z Nolanem przy filmie „Tenet”.

Produkcją filmu zajmować się będą Emma Thomas i Christopher Nolan, którzy pełnią rolę producentów, a także Charles Roven. Warto zaznaczyć, że sam Nolan jest również autorem scenariusza.

Twórczość Christophera Nolana zawsze wyróżnia się niekonwencjonalnością i oryginalnym podejściem do opowiadanych historii. Jego nowy film na pewno przyciągnie uwagę zarówno miłośników kina, historii, jak i fanów reżysera.


W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu OPPENHEIMER w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 19 lipca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jak Robert Oppenheimer nazwał swoje ranczo w Nowym Meksyku?

Bilety wygrywają: Kasia Sadowska i Katarzyna Michaluk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wygraj bilety na film „Maestro” z Bradleyem Cooperem

Film "Maestro", opowiadający historię związku Leonarda Bernsteina, amerykańskiego kompozytora,...

„Osobliwości sycylijskie” w Cinema Lumiere: Fascynująca podróż do świata dramaturgii

Już we wtorek, 28 listopada o godzinie 18:00 Cinema...

„Wonka” w grudniu w Cinema Lumiere: Nowe przygody w Świecie Czekolady

W Cinema Lumiere w Suwałkach film "Wonka" zadebiutuje 8...

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...