Reklama

Miasto przygotowuje wnioski na kolejne inwestycje drogowe

Data:

- Reklama -

Do 16 sierpnia trwa okres składania wniosków na uczestnictwo w kolejnej edycji rządowego programu „Polski Ład”. Ten program oferuje możliwość zgłoszenia aż trzech projektów o różnych wartościach finansowych: do 2 mln zł, do 8 mln zł oraz do 30 mln zł. W tym kontekście Miasto Suwałki aktywnie uczestniczy w procesie i posiada już kompletny zestaw dokumentów, przygotowując się do ubiegania się o finansowanie w każdej z wymienionych kategorii.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zauważa duże znaczenie wykorzystywania dostępnych programów do pozyskiwania dodatkowych środków finansowych dla miasta. W niedawnej przeszłości złożono wniosek o wartości 71 mln zł, mający na celu rozbudowę sieci dróg w południowej, przemysłowej części Suwałk.

Pierwszy z wniosków, opiewający na 2 mln zł, zakłada rewitalizację centralnych obszarów Suwałk obejmujących ulice: Noniewicza, Wigierska, Wesoła oraz Waryńskiego. Projekt koncentruje się na uporządkowaniu tego obszaru poprzez budowę wewnętrznych dróg oraz parkingów, redukcję niepotrzebnych budynków oraz tworzenie nowych przestrzeni zieleni.

Kolejny wniosek, opiewający na 8 mln zł, skupia się na przebudowie głównych dróg w samym centrum miasta. Projekt obejmuje finalizację budowy ulicy Muzycznej wraz z jej połączeniem z ulicą Kościuszki oraz modernizacją jednokierunkowego odcinka ulicy Waryńskiego od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ulicy Noniewicza. W tym przypadku szczególny nacisk położony zostanie na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz dodatkowych rozwiązań umożliwiających skręty w prawo.

Ostatni, największy wniosek, opiewający na 30 mln zł, obejmuje kompleksowy projekt związany z przekształceniem trzech głównych ulic Suwałk. W ramach tego planu uwzględniona zostanie modernizacja ulicy Powstańców Wielkopolskich, budowa nowej ulicy Reymonta na odcinku od ulicy Szpitalnej do Krzywólki oraz remont ulicy Piaskowej, ciągnący się od skrzyżowania z ulicą Sejneńską aż do granic administracyjnych Suwałk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki inwestują w poprawę infrastruktury miejskiej: Prezydent podpisał dwie umowy na łączną kwotę 2 mln zł

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał dwie ważne umowy, które...

Duże środki na inwestycję drogową w Strefie Ekonomicznej

Przetarg na przebudowę układu drogowego w południowej części Suwałk,...

Dokumentacja projektowa drogi Suwałki – Mieruniszki zostanie zaktualizowana

W czwartek, 27 kwietnia członkini zarządu województwa, Wiesława Burnos...

W „czwórce” nadal za mało miejsca. Miasto zabiega o pieniądze z Polskiego Ładu na rozbudowę szkoły

Urząd Miejski w Suwałkach pracuje nad złożeniem trzech kolejnych...