Reklama

Miasto przygotowuje wnioski na kolejne inwestycje drogowe

Data:

- Reklama -

Do 16 sierpnia trwa okres składania wniosków na uczestnictwo w kolejnej edycji rządowego programu „Polski Ład”. Ten program oferuje możliwość zgłoszenia aż trzech projektów o różnych wartościach finansowych: do 2 mln zł, do 8 mln zł oraz do 30 mln zł. W tym kontekście Miasto Suwałki aktywnie uczestniczy w procesie i posiada już kompletny zestaw dokumentów, przygotowując się do ubiegania się o finansowanie w każdej z wymienionych kategorii.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zauważa duże znaczenie wykorzystywania dostępnych programów do pozyskiwania dodatkowych środków finansowych dla miasta. W niedawnej przeszłości złożono wniosek o wartości 71 mln zł, mający na celu rozbudowę sieci dróg w południowej, przemysłowej części Suwałk.

Pierwszy z wniosków, opiewający na 2 mln zł, zakłada rewitalizację centralnych obszarów Suwałk obejmujących ulice: Noniewicza, Wigierska, Wesoła oraz Waryńskiego. Projekt koncentruje się na uporządkowaniu tego obszaru poprzez budowę wewnętrznych dróg oraz parkingów, redukcję niepotrzebnych budynków oraz tworzenie nowych przestrzeni zieleni.

Kolejny wniosek, opiewający na 8 mln zł, skupia się na przebudowie głównych dróg w samym centrum miasta. Projekt obejmuje finalizację budowy ulicy Muzycznej wraz z jej połączeniem z ulicą Kościuszki oraz modernizacją jednokierunkowego odcinka ulicy Waryńskiego od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ulicy Noniewicza. W tym przypadku szczególny nacisk położony zostanie na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz dodatkowych rozwiązań umożliwiających skręty w prawo.

Ostatni, największy wniosek, opiewający na 30 mln zł, obejmuje kompleksowy projekt związany z przekształceniem trzech głównych ulic Suwałk. W ramach tego planu uwzględniona zostanie modernizacja ulicy Powstańców Wielkopolskich, budowa nowej ulicy Reymonta na odcinku od ulicy Szpitalnej do Krzywólki oraz remont ulicy Piaskowej, ciągnący się od skrzyżowania z ulicą Sejneńską aż do granic administracyjnych Suwałk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Były premier wspiera Adama Andruszkiewicza z PiS

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które...

Przebudowa dróg „przemysłowych” zgodnie z planem

Warta ponad 42 miliony złotych inwestycja obejmuje modernizację istniejących...

Trasa wschodnia bez opóźnień

Zakończenie realizacji trasy wschodniej zbliża się wielkimi krokami (wrzesień...

Nowa droga na osiedlu Staniszewskiego już niebawem

Powstanie ulicy imienia Zbigniewa Herberta o tylko kwestia czasu....