Reklama

Rada Miejska w Suwałkach popiera utworzenie Zakładu Radioterapii przy Szpitalu Wojewódzkim

Data:

- Reklama -

W trosce o zdrowie i dobrobyt mieszkańców, Rada Miejska w Suwałkach jednogłośnie (przez aklamację) wyraziła pełne poparcie dla projektu utworzenia Zakładu Radioterapii w Suwałkach, który ma na celu poprawę dostępności i jakości opieki onkologicznej w regionie subregionu suwalskiego. Stanowisko to zostało przyjęte na posiedzeniu Rady Miejskiej w Suwałkach dnia 27 września 2023 r. i jest wyrazem zaangażowania w rozwijanie infrastruktury medycznej na rzecz walki z chorobami nowotworowymi.

Zdjęcie Jo McNamara

Inicjatywa utworzenia Zakładu Radioterapii w Suwałkach jest efektem wspólnych wysiłków Samorządu Województwa Podlaskiego oraz Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. To projekt, który ma nie tylko znaczący wpływ na zdrowie suwalskich mieszkańców, ale również stanowi odpowiedź na demograficzne i epidemiologiczne wyzwania stawiane przed Białostockim Centrum Onkologii.

O szczegółach utworzenie Zakładu Radioterapii przeczytać można więcej w wywiadzie z Cezarym Cieślukowskim.

W ramach projektu, który został złożony w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia w lutym 2023 r. pod nazwą „Wzmocnienie infrastruktury do realizacji świadczeń onkologicznych w województwie podlaskim”, Białostockie Centrum Onkologii planuje utworzenie Ośrodka Satelitarnego w zakresie radioterapii w Suwałkach. To ogromny krok w kierunku poprawy dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii onkologicznych bez konieczności długotrwałych podróży.

Rada Miejska w Suwałkach, uznając znaczenie projektu, wnioskuje do Ministra Zdrowia o zaakceptowanie wniosku złożonego przez Białostockie Centrum Onkologii do konkursu. Poprzez to stanowisko, Rada Miejska pragnie przyczynić się do zapewnienia mieszkańcom Suwałk oraz okolicznych miejscowości dostępu do nowoczesnych i skutecznych metod leczenia onkologicznego.

Utworzenie Zakładu Radioterapii w Suwałkach to krok w kierunku zwiększenia szans na zdrowe życie i przezwyciężenie chorób nowotworowych. To inwestycja w przyszłość zdrowia mieszkańców Suwałk i regionu, która pomoże w skuteczniejszej walce z tą trudną i często niebezpieczną chorobą. Rada Miejska w Suwałkach wyraża nadzieję, że projekt ten zostanie zrealizowany, co przyniesie realne korzyści dla zdrowia i dobrobytu mieszkańców regionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Łukasz Prokorym został nowym marszałkiem województwa podlaskiego

Na pierwszej sesji sejmiku VII kadencji, która odbyła się...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...

Nowy sprzęt w szpitalu

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz...

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...