Reklama

Urbanistyka, kultura i oświata już przy ul. T. Noniewicza

Data:

- Reklama -

Zakończyła się przeprowadzka urzędników suwalskiego ratusza do budynku przy ul. Noniewicza 71A. Wyremontowany obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Sercem budynku jest sala obsługi interesantów, gdzie niebawem pojawi się system elektronicznego umawiania wizyt. W budynku mieści się 9 Wydziałów oraz biuro Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta. W środę (27 września) odbyła się symboliczna prezentacja filii z udziałem radnych Rady Miejskiej.

Budynek przy ul. Noniewicza 71A stanowi część kompleksu obiektów użyteczności publicznej, usytuowanych w zabytkowym śródmieściu Suwałk, na skrzyżowaniu ulicy Chłodnej i T. Noniewicza. Przez wiele lat w tym miejscu działał hotel i restauracja o nazwie „Suwalszczyzna”.

Po przeprowadzonym remoncie powierzchnia użytkowa wynosi obecnie imponujące 1.607,60 m2, a koszt prac wyniósł 8,2 miliona złotych.

Inwestycja ta przekłada się na zwiększony komfort mieszkańców Suwałk oraz dostęp do usług wydziałów, takich jak: Podatki i Opłaty, Oświata i Wychowanie, Sprawy Społeczne i Zdrowie oraz Kultura i Sport, które teraz są świadczone w nowoczesnych i komfortowych warunkach. W obiekcie znajdują się również Referat Urbanistyki, Wydział Audytu i Kontroli, a także Miejski Rzecznik Praw Konsumenta. Siedzibę ma tu również zastępca Prezydenta Suwałk, a także miejskie archiwum. Do budynku przeniosła się Straż Miejska wraz z centrum monitoringu, które do tej pory znajdowało się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji.

W nowym oddziale Urzędu znajdują się udogodnienia, takie jak winda, klimatyzacja, systemy alarmowe i przeciwpożarowe. Zamontowano także elektroniczne lupy oraz urządzenia lektorskie.

W procesie przeprowadzki i adaptacji budynku pomogli osadzeni z suwalskiego Aresztu Śledczego.

Fot. UM w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej zostały przyjęte programy pomocowe...

W Ratuszu szukają inspektora nadzoru robót drogowych

Urząd Miejski w Suwałkach ogłasza nabór na stanowisko Inspektora...

O koszeniu trawy, szkołach i wyścigach – interpelacje radnych podczas lipcowej sesji

Środowa (26 lipca) sesja Rady Miejskiej w Suwałkach rozpoczęła...

Suwałki inwestują w oświetlenie

Blisko 13 mln zł podlaskie samorządy będą mogły przeznaczyć...