Reklama

Suwalski Park Krajobrazy z milionowym wsparciem

Data:

- Reklama -

Suwalski Park Krajobrazowy otrzymał pieniądze na zadanie inwestycyjne, mające na celu modernizację oraz wzbogacenie popularnej ścieżki edukacyjnej, znanej jako „Opowieści Turtula”. Realizacja tego projektu została sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ścieżka „Opowieści Turtula” to trasa edukacyjna, która prowadzi wokół siedziby Parku w Turtulu. Jej celem jest przybliżenie odwiedzającym bogactwa świata przyrodniczego poprzez historię młynarza Turtula. To fascynująca propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla wszystkich poszukiwaczy przygód, którzy chcą poznać tajniki przyrody.

Podczas spaceru ścieżką można podążać za tropami zwierzą do owoców gigantów oraz korzystać z informacyjnych punktów przystankowych i labiryntu ze zwierzętami. Jednak to nie tylko zdobywanie wiedzy – to także aktywność fizyczna. Na trasie znajdują się elementy, które zachęcają do sprawności ruchowej, takie jak liny, równoważnie, skocznie czy szczudła do wspinaczki.

Dodatkowym atutem modernizowanej ścieżki jest ogród ziołowy oraz ścieżka czuciowa, które pozwalają na odkrywanie przyrody za pomocą wszystkich zmysłów. To niezwykła okazja, by doświadczyć naturę nie tylko wizualnie, ale również przez dotyk, zapach i dźwięk.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1 milion złotych, a środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego. Modernizacja ścieżki „Opowieści Turtula” to ważny krok w kierunku zachowania i promowania dziedzictwa przyrodniczego Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz zapewnienia ciekawych i edukacyjnych atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Zdjęcie ilustracyjne: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalszczyzna przyciąga turystów, ale… politycy mogą zepsuć sezon

Karol Świerzbin z Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach poinformował,...

Za kilka dni startuje Sudovia Gravel

Czwarta edycja Sudovia Gravel, jednego z najlepszych szutrowych wyścigów...

Stosunek Polaków do zabytków innych kultur na terenie Polski

Zdecydowana większość Polaków chce, aby dziedzictwo innych kultur traktować...

Czy suwalczanie „umiejo w demokracje”?

Za nami wybory parlamentarne. Suwałki mają dwóch posłów. Do...