Reklama

Innowacyjne pomysły młodych przedsiębiorców nagrodzone

Data:

- Reklama -

Poniedziałek, 18 grudnia można nazwać dniem pełnym kreatywności i przedsiębiorczości w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach, gdzie odbył się finał konkursu „Biznesówki – ZaPARKuj swój biznes”. To wydarzenie nie tylko ukazało potencjał lokalnej młodzieży, ale także podkreśliło wagę kształtowania postaw przedsiębiorczych i umiejętności biznesowych wśród młodych ludzi.

Celem konkursu było nie tylko zaprezentowanie pomysłów biznesowych, lecz również ich weryfikacja wobec wymagań rynku. Komisja oceniająca, składająca się z doświadczonych przedsiębiorców oraz przedstawicieli lokalnych instytucji (Sylwia Ciszewska – Dyrektor Zarządzająca firmy CAL Prawdziwe Drzwi; Piotr Kapliński – Prezes Zarządu WT Machine sp. z o.o.; Tomasz Szyszko – właściciel firmy Mirage oraz Hotel Szyszko; Barbara Koźbiał – Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Scramjet; Marcin Bonisławski – reprezentant Urzędu Miejskiego w Suwałkach; Eliza Kupich – reprezentant Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach), miała niezwykłą szansę przyjrzeć się pomysłom zgłoszonym przez młodzież.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

Bartosz Moroz z zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach zajął pierwsze miejsce. Jego projekt „Cart.io” rewolucjonizuje sposób dokonywania płatności za zakupy. Eliminuje długie kolejki i ułatwia proces skanowania produktów, co może zmienić oblicze handlu detalicznego.

Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Borowska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach. Jej pomysł „Psiak House” to innowacyjny hotel dla psów, zapewniający opiekę i komfort naszym czworonożnym przyjaciołom w czasie nieobecności ich właścicieli.

Natomiast trzecią nagrodę zdobył Filip Jasionowski również z II Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach. Jego firma „OwOscale models” produkuje ekologiczne miniaturowe modele do sklejania, prezentując zrównoważony sposób tworzenia i sprzedaży produktów.

Tego typu wydarzenia nie tylko podnoszą rangę przedsiębiorczości w społeczności lokalnej, ale także stanowią platformę rozwoju dla młodych umysłów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła...

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu „BizneSÓWKI – zaPARKuj swój Biznes”

Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk zapraszają...

BizneSÓWKI – ZaPARKuj swój biznes: PET, ekosamochody i rękodzieło

W środę, 21 grudnia odbył się finał VI edycji...