Reklama

Uczennice realizują projekt „Happy Book”

Data:

- Reklama -

W ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczennice Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach stworzyły projekt społeczny „Happy Book” propagujący czytanie książek wśród dzieci i młodzieży. Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku czytania już od najmłodszych lat, a także rozwijanie wyobraźni i pobudzenie kreatywności.

6 grudnia w ramach akcji „Książka pod choinkę” dziewczyny odwiedziły Oddział Chirurgii Dziecięcej i Oddział Pediatryczny w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, a także Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań, przekazując duże pakiety książek. W każdym pakiecie znalazły się bajki dla najmłodszych, opowiadania bożonarodzeniowe, książeczki przyrodnicze i edukacyjne a także pozycje dla młodzieży. Nie zabrakło również książeczek dźwiękowych, przestrzennych czy zawierających puzzle. Wszystkie pozycje zostały opatrzone specjalną pieczęcią: „Happy Book – Miłego czytania”. Mali pacjenci szpitala oraz podopieczni suwalskiej Przystani będą mogli chociaż na chwilę zapomnieć o swoich troskach przenosząc się do bajkowego świata opisanego na kartach książek.

W ramach projektu planowane są również cykliczne spotkania czytelnicze w suwalskich szkołach i przedszkolach połączone z warsztatami artystycznymi odnoszącymi się do wartości z zaprezentowanych książek. Czytając popularne książki dla dzieci, uczennice chcą zachęcić do samodzielnego czytania, odwiedzania biblioteki a także chcą promować twórczość lokalnych autorów.

Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. W skład zespołu projektowego „Happy Book” wchodzą: Gabriela Jackiewicz (kierownik grupy), Iza Konopko, Karolina Pojawa, Zuzanna Sieńkowska, Dominika Podziewska (współorganizatorki), a opiekunem jest Izabela Klahs–Malinowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Projekt społeczny „Happy Book” promuje czytanie wśród dzieci w Suwałkach

Czytanie odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka, kształtując...

Młodzież z Suwałk uczy jak żyć bez Internetu: Projekt Wi-Fi OFF

Efekty pandemii dotykają nas w różnych aspektach życia społecznego...

Projekt „Spinacz – Jesteśmy razem” wciąż z energią

Uczestnicy projektu "Spinacz - Jesteśmy razem" nie zwalniają tempa!...

Młodzież walczy ze stresem

W obliczu coraz większego obciążenia psychicznego młodzieży, grupa uczennic...