Reklama

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Pokazy filmu „Biała odwaga” w Cinema Lumiere już od 8 marca – to historia dwóch podhalańskich rodów skonfrontowanych z najtrudniejszymi wyborami w okresie niemieckiej okupacji. Reżyserem tej poruszającej opowieści jest Marcin Koszałka, dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki i nagrodzony podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film osadzony jest w latach 30. na Podhalu, gdzie Jędrek Zawrat, utalentowany taternik i potomek znakomitego góralskiego rodu, walczy nie tylko o swoją miłość do pięknej Bronki, ale również o przetrwanie swojej społeczności w obliczu niemieckiej okupacji. Jego życie staje na krawędzi, gdy podejmuje trudne decyzje, a los rzuca go w objęcia niemieckiego naukowca i alpinisty Wolframa.

Opowieść rozwija się w miarę jak Jędrek Zawrat opuszcza rodzinne strony, by poszukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Jego wybór między trudną drogą a miłością do Bronki zostaje zakłócony przez rodzinne decyzje, prowadząc do dramatycznych wydarzeń w czasach II Wojny Światowej.

W filmie „Biała Odwaga”, reżyser Marcin Koszałka kieruje uwagę na dylematy moralne, które stawiają przed bohaterami losy ich społeczności. Jędrek i jego brat Maciej Zawrat, uwikłani w konflikt, muszą dokonać trudnych wyborów, które wpłyną nie tylko na ich osobiste losy, ale również na przyszłość całego regionu.

W obsadzie tego dramatu wojennego znajdują się znani aktorzy, tacy jak: Filip Pławiak, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał, Julian Świeżewski, Adam Woronowicz i Wiktoria Gorodecka.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film „Biała odwaga” w Cinema Lumiere, wystarczy do 2 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Czym był Goralenvolk?

Bilety wygrywają: Grażyna Balczeniuk i Anna Romanowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

„Wariaci” wkrótce w Cinema Lumiere

Od 12 kwietnia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

„Perfect Days” – Oda do codzienności w reżyserii Wima Wendersa w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Filmowa podróż przez prostotę i piękno życia zawsze przyciąga...

„Anatomia upadku”: Mistrzowski thriller w Kinie konesera

W Cinema Lumiere, w cyklu Kino Konesera, już niebawem...