Reklama

„Koncert w Rozmarino” Sławka Wierzcholskiego nominowany do Fryderyka 2024

Data:

- Reklama -

Nagroda Fryderyk, najważniejsza muzyczna statuetka w Polsce, znowu przyciąga uwagę miłośników muzyki. W tegorocznej edycji, ponad 100 polskich artystów rywalizuje o prestiżowe wyróżnienia w dwudziestu siedmiu kategoriach. Przeglądając nominacje, można dostrzec zarówno doświadczonych weteranów sceny muzycznej, jak i obiecujące nowe twarze. Wśród nominowanych znaleźli się m.in.: Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Zalewski, który otworzy SBF 2024 i Mrozu, który wystąpił na koncercie otwarcia w poprzedniej edycji.

Na zdj. głównym Sławek Wierzcholski podczas SBF 2022, arch. portalu – fot. Wojciech Otłowski

Blues zamieniony w złoto – czwartkowy koncert otwarcia XVI SBF w Suwałki Arena

Znamy pierwszych wykonawców SBF 2024. Koncert otwarcia z Zalewskim oraz NOA & The Hell Drinkers

W tegorocznej edycji rekordowa liczba nominacji przypadła Vito Bambino, który ma szansę zdobyć aż osiem statuetek Fryderyka. Artysta ten został wyróżniony w kategoriach Artysta Roku, Autor Roku, Producent Roku, oraz Kompozytor Roku. Jego album „Poczekalnia” konkurować będzie także o tytuł Albumu Roku Indie Pop, a utwór „Etna” o Utwór Roku. Ponadto, projekt Męskie Granie Orkiestra 2023, w którym Vito Bambino uczestniczył razem z Igo i Mrozem, został także nominowany jako Zespół/Projekt Artystyczny Roku.

Po pięć nominacji otrzymali także: Daria Zawiałow, sanah, Hania Rani, Lech Janerka i Mrozu. Będą rywalizować w różnych kategoriach, w tym o tytuł Artysty Roku czy Artystki Roku. Daria Zawiałow i sanah będą także konkurować o nagrody za Kompozytora/Kompozytorkę/Team Kompozytorski Roku.

Wśród nominowanych znajdują się również takie zespoły i projekty jak Riverside, płyta z udziałem Orkiestry Miasta Tychy AUKSO, czy płyty z udziałem Chóry oraz Orkiestry Opery i Filharmonia Podlaska. Fanów bluesa z pewnością ucieszy fakt, że Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa i ich płyta „Koncert w Rozmarino”, nagrana w suwalskim lokalu w 2023 r., otrzymała nominację w kategorii Album Roku Blues.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ostatni dzień Augustów is The Future Festival – zagrali: Muchy, Smolik / Kev Fox oraz Krzysztof Zalewski (foto)

Ostatniego, trzeciego dnia Augustów is The Future Festival na...

Cała masa wrażeń! Przed nami festiwalowy tydzień

W tym tygodniu Olecko i Augustów konkurują ze sobą...

Active Festival Olecko w obiektywie

W Olecku aktywnie. Na scenie amfiteatru wystąpili w tym roku:...