Reklama

Marcowe „Kino konesera”: Film „Impresjoniści”

Data:

- Reklama -

We wtorek, 5 marca, miłośnicy kina oraz sztuki będą mieli okazję zanurzyć się w fascynującym świecie „Impresjonistów” – filmie, który zdobył serca francuskich widzów podczas weekendowego otwarcia, przyciągając blisko 150 tysięcy osób do kin. To dzieło sztuki filmowej, które wyróżnia się nie tylko tematyką, ale także wyjątkowym podejściem reżysera Martina Provosta.

„Impresjoniści” to film, który nie tylko zabiera nas w podróż przez niezwykłe dzieła Pierre’a Bonnarda, ale również rzuca światło na fascynujące aspekty jego życia prywatnego. Obrazy Bonnarda, osiągające dzisiaj milionowe kwoty, często przedstawiają tajemniczą postać kobiety o imieniu Marthe, która elektryzuje widza swoją urodą. Kim była ta enigmatyczna postać i jaką rolę odgrywała w życiu artysty? Odpowiedzi na te pytania odkryjemy podczas seansu, w trakcie którego sceny z życia artysty odsłonią przed nami jego pasje i słabości, które wpływały zarówno na jego trzeźwość myślenia, jak i na niezwykłą twórczość.

Czy Polacy pokochają „Impresjonistów” tak samo, jak film o Vincentcie van Goghu? To pytanie, które od razu pojawiło się w eterze, gdyż oba filmy łączy miłość do sztuki, fascynujące postaci malarzy oraz ich niekonwencjonalne spojrzenie na świat. „Impresjoniści” stawiają przed widzami unikalną szansę na poznanie historii jednego z najważniejszych przedstawicieli tego nurtu artystycznego i zrozumienie jego inspiracji.

Reżyserem tego niezwykłego dzieła jest Martin Provost, laureat wielu nagród Cezara, francuskiego odpowiednika Oscara. Jego umiejętność ukazywania głębi postaci oraz przenoszenia widza do intymnych sfer życia sprawiają, że „Impresjoniści” to nie tylko film dla miłośników sztuki, ale także dla tych, którzy poszukują inspiracji i emocji podczas seansu kinowego.

„Impresjoniści” to jedyny taki film o sztuce, który trafi do polskich kin w tym roku. Nie przegapcie okazji na podróż przez czas Belle Epoque, na poznania legendarnych twórców i odkrycie tajemnic, jakie skrywała ich sztuka. Seans odbędzie się w ramach cyklu „Kino konesera” – #PodNaszymPatronatem.

Fot. Materiały promocyjne.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów, wystarczy do 2 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Co zawsze miał przy sobie Pierre Bonnard?

Bilety wygrywają:  Teresa Adamczyk i Renata Pałejko.

Pokaz filmu „Impresjoniści” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

„Wariaci” wkrótce w Cinema Lumiere

Od 12 kwietnia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

„Perfect Days” – Oda do codzienności w reżyserii Wima Wendersa w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Filmowa podróż przez prostotę i piękno życia zawsze przyciąga...

„Anatomia upadku”: Mistrzowski thriller w Kinie konesera

W Cinema Lumiere, w cyklu Kino Konesera, już niebawem...