Reklama

Ostatni gasi światło? Jacek Juszkiewicz zapowiada ożywienie miasta i budowanie wspólnoty

Data:

- Reklama -

Wybory samorządowe już w kwietniu. Do niedawna tylko urzędujący prezydent, Czesław Renkiewicz zapowiedział w nich start. Na horyzoncie właśnie pojawił się kontrkandydat, która obiecuje prawdziwą rewolucję. To Jacek Juszkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach i przewodniczący klubu radnych. 

Parlamentarzysta z Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Zieliński przedstawił kandydat w sobotę, 10 lutego podczas konferencji prasowej w Suwałkach. Zapowiedział jednocześnie, że na konferencję programową przyjdzie jeszcze czas, podobnie jak na prezentację „drużyny” PiS – kandydatów na radnych.

Konferencja programowa odbędzie się wkrótce. Naszym kandydatem na prezydenta Suwałk jest Jacek Juszkiewicz, przewodniczący klubu i wiceprzewodniczący rady miejskiej. Jest radnym od 9 lat, to aktywny i doświadczony w różnych dziedzinach człowiek – dodał Jarosław Zieliński.

Jacek Juszkiewicz został określony przez posła Zielińskiego jako człowiek renesansu, który zdobył doświadczenie zarówno w sferze naukowej, jak i praktycznej. Obronił licencjat z zakresu gospodarki komunalnej, a doktorat dotyczył humanistyki, koncentrując się na miastach w kontekście kultury i literatury. Dr Juszkiewicz nie tylko pracował w policji, zajmując się kryminalistyką, ale także jest wykładowcą akademickim, trenerem szkoleń z bezpieczeństwa pracowników oraz biegłym sądowym. 

Zrobimy wszystko, aby dostał pan jak najwyższe poparcie. Suwałkom potrzebne jest ożywienie, nowa aktywność szerszych środowisk – skomentował Jarosław Zieliński.

Sam kandydat podczas spotkania z dziennikarzami wyraził gotowość do ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców. – Zaufanie, jakie pokłada we mnie ugrupowanie, to bardzo odpowiedzialna misja. Jestem gotowy do podjęcia wyzwania – podkreślił.

Zainteresowania Jacka Juszkiewicza są różnorodne. Aktywny fizycznie, lubi podróżować rowerem, co pozwala mu lepiej poznać regiony i inne kraje. Do 2007 roku pracował jako ekspert kryminalistyki w komendach w Suwałkach i Białymstoku, a obecnie kontynuuje pracę jako biegły z czterech dziedzin oraz trener szkoleń z bezpieczeństwa pracowników.

Jak mówi kandydat – jego misją jest nie tylko poprowadzenie miasta do przodu, ale także budowanie wspólnoty, uaktywnienie inicjatyw oraz realizacja pomysłów mieszkańców. 

Jarosław Zieliński, mówiąc o wyzwaniach przed drużyną PiS, podkreślił znaczenie dotarcia do jak największej części społeczeństwa. – Najważniejszy element to frekwencja w wyborach, ważne, by była jak najwyższa – dodał.

Czy Jacek Juszkiewicz będzie w stanie spełnić pokładane w nim nadzieje? Czy jego doświadczenie i zaangażowanie wystarczą, by przekonać mieszkańców Suwałk do oddania na niego głosu? Przekonamy się w kwietniu.

Fot. Niebywałe Suwałki

 

QuizWiz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Temat zmiany logo Suwałk powraca. Miś „orężem” wyborczym (wideo)?

Nowe logo Suwałk wywołało burzę wśród mieszkańców. Prezydent Suwałk...

Kontrowersje wokół nowego logo Suwałk: Mieszkańcy przeciwni zmianom, Miś Uśmich powróci

Sprawa odświeżonego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, który kosztował...

Koalicja dla Suwałk: Bożena Kamińska kandydatką do Rady Miejskiej

Do wyborów samorządowych pozostało 45 dni. Kolejny komitet -...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...