Reklama

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Data:

- Reklama -

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone wybitnym postaciom, instytucjom i firmom za ich wyjątkowe osiągnięcia i wkład w rozwój Suwałk. Nagrody te, ustanowione przez Prezydenta Miasta Suwałk, są jednymi z najważniejszych wyróżnień w mieście, przyznawanymi zarówno za działalność gospodarczą, edukacyjną, jak i kulturalną. Kto w tym roku został laureatem?

Fot. Niebywałe Suwałki

Nagrody – Włócznie Jaćwingów są rezultatem starannej pracy i wysiłku mieszkańców Suwałk. To oni zgłaszają kandydatów do wyróżnienia, a ostateczny wybór należy do Kapituły, z akceptacją Prezydenta Miasta Suwałk. Nagrody wręczane były wcześniej w pięciu kategoriach, ale obecnie przyznawane są bez podziału na kategorie.

W tegorocznej edycji wydarzenia, honorującej zasługi laureatów za ubiegły, 2023 rok, Włócznia Jaćwingów trafiła w ręce wspaniałych ludzi i organizacji, które „znacząco przyczyniły się do rozwoju Suwałk”. Prezydent Czesław Renkiewicz podkreślił, że nagroda jest wyrazem uznania dla tych, którzy wnoszą wiele do życia miasta. W szczególności podziękował organizacjom i ludziom za ich zaangażowanie w rozwój Suwałk.

Wśród uczestników uroczystości byli również wybitni goście, m.in. Sekretarz Stanu ds. Rolnictwa Stefan Krajewski z małżonką, parlamentarzyści Jacek Niedźwiedzki, Jarosław Zieliński, senator Marek Komorowski z żonami, a także Wojewoda Podlaski – Jacek Brzozowski. Prezydent Suwałk ze sceny przekazał gratulacje nowemu wojewodzie, wyrażając nadzieję na owocną współpracę. Gospodarz uroczystości powitał również radnych, samorządowców, przedstawicieli województwa podlaskiego, szefów izb przedsiębiorców z Białegostoku i Suwałk, a także Honorowych Obywateli Suwałk i osób Zasłużonych dla Miasta Suwałki.

W swoim przemówieniu Prezydent Czesław Renkiewicz podkreślił, że Włócznia Jaćwingów to nie tylko nagroda, lecz uznanie za sukcesy, wysiłek i zaangażowania tych, którzy pracują na rzecz miasta. – Potrzebujemy takich liderów, mentorów i mistrzów, od których można się uczyć – dodał Czesław Renkiewicz.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

Galę wręczenia nagród prowadzili: Dorota Skłodowska i Przemysław Turowski.

Oto lista laureatów:

1. Bank Spółdzielczy w Suwałkach – Włócznia Jaćwingów z Diamentem

Wyróżnienie zostało przyznane Bankowi Spółdzielczemu w Suwałkach za ponad 120-letnią działalność, finansowe wsparcie rozwoju suwalskich firm oraz długoletnią aktywność w organizacji i promocji wydarzeń sportowych, kulturalnych i społecznych. Bank ten jest jednym z filarów suwalskiej społeczności, a nagroda z diamentem to symboliczne podkreślenie ich trwałego wpływu na miasto.

Monika Krupa, prezes Banku Spółdzielczego w Suwałkach z Włócznią Jaćwingów z Diamentem wraz z prezydentem Suwałk, Czesławem Renkiewiczem.
@niebywalesuwalki Włócznia Jaćwingów – Bank Spółdzielczy w Suwałkach, Monika Krupa #wloczniajacwingow #pogodnesuwalki #bankspoldzielczy ♬ dźwięk oryginalny – NiebywaleSuwalki

2. Żłobek Miejski w Suwałkach – Włócznia Jaćwingów za Profesjonalną Opiekę i Pracę Edukacyjną

Żłobek Miejski w Suwałkach otrzymał Włócznię Jaćwingów za profesjonalną opiekę, pracę edukacyjną i wychowawczą, a także za zapewnienie warunków sprzyjających prawidłowemu rozwojowi najmłodszych mieszkańców miasta. To zaszczytne wyróżnienie jest dowodem na znaczący wkład placówki w kształtowanie przyszłości Suwałk.

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Suwałkach, Jolanta Matulewicz odebrała Włócznię Jaćwingów z rąk prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza

3. Areszt Śledczy w Suwałkach – Włócznia Jaćwingów za Współpracę i Resocjalizację

Areszt Śledczy w Suwałkach został nagrodzony za współpracę z instytucjami samorządowymi, przedsiębiorstwami i organizacjami pożytku publicznego. Dodatkowo, wyróżniono AŚ za łączenie resocjalizacji z działaniami na rzecz lokalnej społeczności oraz rozbudowę jednostki, przyczyniającą się do zwiększenia miejsc pracy w Suwałkach.

@niebywalesuwalki Laureat Włóczni Jaćwingów – Areszt Śledczy w Suwałkach, mjr Arkadiusz Kawałek #pogodnesuwalki #wloczniajacwingow #aresztsledczysuwalki ♬ dźwięk oryginalny – NiebywaleSuwalki

4. Mirosława Krymska – Włócznia Jaćwingów za Upowszechnianie Kultury

Mirosława Krymska odebrała zaszczytne wyróżnienie za upowszechnianie kultury, odkrywanie talentów aktorskich i rozbudzanie pasji do teatru wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej zaangażowanie w inicjowanie i współtworzenie wielu happeningów, festiwali i projektów kulturalno-edukacyjnych zasługuje na uznanie całej społeczności.

Włócznię Jaćwingów z rąk Romana Rynkowskiego odbiera Mirosława Krymska.

5. Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach – Włócznia Jaćwingów za Wspieranie Przedsiębiorców

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach otrzymał nagrodę za wspieranie przedsiębiorców, organizację najważniejszej imprezy gospodarczej w regionie – Forum Biznesowego Pogranicza oraz za zajęcia i konkursy dla młodzieży rozwijające wiedzę z zakresu innowacji i przedsiębiorczości.

Prezes PNTPW w Suwałkach, Dariusz Bogdan z Włócznią Jaćwingów wręczoną spółce przez Cezarego Cieślukowskiego.
@niebywalesuwalki Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschod w Suwałkach, Dariusz Bogdan – Włócznia Jaćwingów #pogodnesuwalki #wloczniajacwingow #pntpwsuwalki #parktechnologicznysuwalki ♬ dźwięk oryginalny – NiebywaleSuwalki

Tradycja nagród Włóczni Jaćwingów

Nagroda Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów to jedno z najważniejszych wyróżnień w mieście. Przez dwie dekady nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń, które nieustannie przyczyniają się do rozwoju społeczności. Laureaci diamentowych Włóczni sadzą dęby w specjalnej alei dębów na suwalskich bulwarach.

Po gali wręczenia Włóczni Jaćwingów uczestnicy balu będą mogli wziąć udział w koncercie Organek Unplugged. Tomasz Organek, lider grupy, jest jednocześnie laureatem nagrody Włócznia Jaćwingów sprzed dwóch lat. O oprawę muzyczną balu zadba zespół Sound Like Jazz oraz Dj Adam.

17 IX 2022,, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury – Ørganek
© 2022 Wojciech Otłowski

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalskie Teatr-Akcje poszerzyły program. Festiwal startuje 25 lipca

14 spektakli i performensów, 2 koncerty, 3 pokazy filmowe,...

Ponad 340 uczestników z całej Polski na VIII Konferencji „Spektrum potrzeb”

W sobotę, 27 kwietnia w godz. 8:00 - 19:00,...

Suwalskie Teatr-Akcje z nową energią: Kultowy festiwal wraca po 9 latach

W tym roku do Suwałk powrócą Teatr-Akcje, festiwal teatru...

Rezerwat.IT: Spotkanie networkingowe programistów już za tydzień

W dynamicznie rozwijającym się świecie informatyki istnieje potrzeba tworzenia...