Reklama

Protest rolników przenosi się na granicę polsko-litewską

Data:

- Reklama -

Z powodu planowanego protestu polskich rolników, którzy zamierzają zablokować granicę polsko-litewską przez tydzień od 1 marca, uczestnicy będą kontrolować zawartość ciężarówek przekraczających granicę – informuje portal RTL.lt.

  • Protest ma rozpocząć się 1 marca o godzinie 10:00. To nie będzie pełna blokada przejścia granicznego, ale rolnicy, we współpracy z władzami po stronie polskiej, chcą sprawdzić, co jest przewożone w ciężarówkach, zwłaszcza tych, które mają potencjał do transportu produktów rolnych.

Polscy rolnicy obawiają się zatrzymania ukraińskiego zboża w Polsce, które jest transportowane do portów Morza Bałtyckiego.

Od 1 marca polscy rolnicy przygotowują się do dwóch nowych blokad – na polsko-niemieckim przejściu granicznym w Świecku oraz na drodze przy dawnym przejściu granicznym Kalwaria-Budzisko. Planowana blokada potrwa przez około tydzień.

W ubiegłym tygodniu polscy rolnicy rozpoczęli nową falę protestów, blokując około 100 dróg prowadzących do granicy z Ukrainą i nielegalnie otwierając dwa ukraińskie wagony towarowe na przejściu granicznym w Medyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...

Rolnicy rozmawiają, a Parlament Europejski zawiesza cła na ukraińskie produkty do 2025 r.

W dniu 20 marca odbyły się kluczowe rozmowy pomiędzy...

Jutro strajk generalny rolników

W środę, 20 marca na drogach całego kraju trzeba...

W Budzisku trwa protest rolników

Od 1 marca polscy rolnicy protestują na granicy polsko-litewskiej....