Reklama

Uczniowie na rzecz zwierząt

Data:

- Reklama -

Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 4 realizuje projekt społeczny „Animals Friend”, będący częścią Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Celem tego przedsięwzięcia jest nie tylko pomoc zwierzętom w schroniskach i tym zagrożonym wyginięciem, ale również edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwej opieki nad zwierzętami oraz kształtowanie świadomości na temat gatunków zagrożonych wyginięciem.

Od października, kiedy to rozpoczęła się realizacja projektu, uczniowie odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Suwałkach. Uczniowie nie tylko skupili się na wizycie, lecz także zorganizowali zbiórkę funduszy na zakup karmy dla podopiecznych schroniska. Ponadto, młodzież dokonała symbolicznej adopcji pantery śnieżnej.

Niezwykle istotnym aspektem projektu jest edukacja. Uczniowie przeprowadzili liczne szkolenia i warsztaty w Zespole Szkół nr 4, w których uczestniczyło już prawie 300 osób. Objęły zakres właściwego postępowania wobec zwierząt, zachowania w ich obecności oraz godnego ich traktowania. Poprzez te interaktywne zajęcia, młodzież zdobyła praktyczną wiedzę, która ma za zadanie kształtować odpowiedzialne postawy wobec zwierząt od najmłodszych lat.

Nie tylko w murach szkoły odbywają się akcje edukacyjne. Uczniowie z grupy „Animals Friend” odwiedzili przedszkole „Happy Kids’ Club”, gdzie dzielili się informacjami na temat projektu. Przeprowadzili również rozmowy z dziećmi na temat właściwego traktowania zwierząt, organizując jednocześnie zabawy, które pomagały utrwalać przekazywane treści.

Jednym z kluczowych elementów projektu jest także działanie informacyjne na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. W ramach działań edukacyjnych, uczniowie starają się uświadamiać społeczeństwo na temat potrzeby ochrony różnorodności biologicznej i zachowania naturalnego środowiska dla zwierząt.

Fot. Animal Friends

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Projekt społeczny „Happy Book” promuje czytanie wśród dzieci w Suwałkach

Czytanie odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka, kształtując...

Młodzież z Suwałk uczy jak żyć bez Internetu: Projekt Wi-Fi OFF

Efekty pandemii dotykają nas w różnych aspektach życia społecznego...

Projekt „Spinacz – Jesteśmy razem” wciąż z energią

Uczestnicy projektu "Spinacz - Jesteśmy razem" nie zwalniają tempa!...

Młodzież walczy ze stresem

W obliczu coraz większego obciążenia psychicznego młodzieży, grupa uczennic...