Reklama

Radna Sejmiku pyta o tajemniczą spółkę „Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0”

Data:

- Reklama -

W ostatnich dniach pojawiły się pytania i wątpliwości dotyczące nowo powstałej spółki prawa handlowego o nazwie „Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0 Sp. z o.o.”. Projekt ten budzi ciekawość, ale również kontrowersje, zwłaszcza w kontekście braku dostępnych informacji w oficjalnych źródłach.

Interpelacja radnej Sejmiku województwa podlaskiego Anny Naszkiewicz ujawniła istnienie tej tajemniczej spółki, która została zarejestrowana 15 października 2023 roku. Jednak nie ma po niej śladu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (UMWP).

Spółka „Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0” z siedzibą przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 14, 15-097 Białystok, wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0001068956 posiada kapitał zakładowy w wysokości 5 tys. zł.

W związku z brakiem oficjalnych informacji, radna Anna Naszkiewicz zdecydowała się skierować interpelację do władz województwa podlaskiego, żądając pilnych wyjaśnień na temat działalności nowo powstałej spółki.

W interpelacji podniesiono kilka kluczowych pytań, w tym dotyczących celu powołania tej spółki, przeprowadzonych analiz, uzasadnienia wyboru konkretnych podmiotów jako wspólników oraz zgodności utworzenia spółki z zasadami subsydiarności i konkurencji na rynku.

Szczególnie istotnym elementem interpelacji jest pytanie o relacje między „Podlaskim Funduszem Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0” a spółkami PKS Nova S.A. i WOSiR Szelment Sp. z o.o., które niewątpliwie wzbudzają zainteresowanie, ze względu na ich oryginalną działalność w obszarze transportu publicznego i sportu.

Ważnym elementem interpelacji jest również brak informacji na temat wynagrodzeń zarządu i rady nadzorczej spółki oraz kwalifikacji osób zasiadających w tych organach. Ostatecznie, pytania te skierowane są w kierunku przejrzystości działań i odpowiedzialności organów władzy publicznej za utworzenie tej spółki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jarosław Żaborowski, zwolniony z PKS Nova, wygrał w sądzie

Jarosław Żaborowski, były dyrektor PKS Nova Spółka Akcyjna oddziału...

500 rowerzystów na Suwalszczyźnie – już w maju czwarta edycja Sudovii Gravel

17 maja 2024 r. wystartuje Sudovia Gravel, nawiązując swoją...

Marszałek Artur Kosicki za wydzieleniem suwalskiego oddziału PKS Nova

We wtorek, 12 marca marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki,...

Cezary Cieślukowski o PKS Nova: Trzeba zmienić zarząd

Cezary Cieślukowski, kandydat KKW Trzecia Droga - PSL do...