Reklama

„Anatomia upadku”: Mistrzowski thriller w Kinie konesera

Data:

- Reklama -

W Cinema Lumiere, w cyklu Kino Konesera, już niebawem będzie miał miejsce wyjątkowy seans. Wtorkowe popołudnie, 9 kwietnia, będzie należało do filmu „Anatomia upadku” w reżyserii Justine Triet. Ten absolutny hit roku to zdobywca Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny oraz dwóch Złotych Globów, nagrodzony również Złotą Palmą w Cannes.

#PodNaszymPatronatem

„Anatomia upadku” to niezwykle wciągający thriller, który sprawia, że poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” staje się niezwykle intrygującą podróżą. W filmie, pełnym napięcia i zwrotów akcji, można dostrzec inspiracje rodem z „Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera. Jednakże, to coś więcej niż tylko śledztwo w sprawie morderstwa – to również niepokojąca ekspozycja burzliwej relacji, która prowadzi nas w głąb pozornie szczęśliwego małżeństwa. W roli głównej występuje fenomenalna Sandra Hüller, wcielająca się w postać pisarki Sandry Voyter, która staje w centrum tajemniczego wydarzenia.

Fabuła filmu rozgrywa się we francuskich Alpach, gdzie spokój szczęśliwej rodziny zostaje brutalnie przerwany przez śmierć Samuela w wyniku upadku. Pytanie o to, czy było to samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek czy może nawet morderstwo, wisi w powietrzu. Śledczy nie dysponują wystarczającymi dowodami, a brak świadków komplikuje rozwiązanie sprawy. Areną, na której Sandra, żona i matka, musi otwarcie opowiadać o najbardziej intymnych aspektach swojego życia małżeńskiego, staje się sala sądowa. Kobiecie nie pomagają też relacje medialne.

Proces sądowy, który wstrząsa wszystkimi, toczy się nie tylko w sali sądowej, ale również w umysłach widzów, którzy zastanawiają się nad pytaniem: „Czy to ona to zrobiła?”. „Anatomia upadku” to film, który nie tylko wciąga widza swoim intrygującym śledztwem, ale również stawia pod znakiem zapytania naturę ludzkich relacji i eksploruje ich mroczne zakamarki.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu ANATOMIA UPADKU w Cinema Lumiere, wystarczy do 31 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Przy jakich filmach współpracowały Justine Triet i Sandra Hüller?

Bilety wygrywają: Małgorzata Wasilewska i Krystyna Bratkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

„Wariaci” wkrótce w Cinema Lumiere

Od 12 kwietnia w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...

„Perfect Days” – Oda do codzienności w reżyserii Wima Wendersa w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Filmowa podróż przez prostotę i piękno życia zawsze przyciąga...

Między nami szlachcicami: „Bękart” w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

"Bękart" to najnowsza produkcja reżysera Nikolaja Arcela, z Madsem...