Reklama

Młodzież z Suwałk uczy jak żyć bez Internetu: Projekt Wi-Fi OFF

Data:

- Reklama -

Efekty pandemii dotykają nas w różnych aspektach życia społecznego i indywidualnego. Jednym z widocznych problemów jest wzrost uzależnienia młodych ludzi od Internetu i mediów społecznościowych. Zamiast aktywności na świeżym powietrzu czy spotkań z rówieśnikami, coraz więcej dzieci i nastolatków spędza swój czas przed ekranem komputera lub telefonu. Jednakże, niektórzy młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach postanowili podjąć działanie, zdając sobie sprawę z negatywnych konsekwencji tego trendu.

Grupa nastolatków: Zuzanna Dąbrowska, Oliwia Bacewicz, Zuzanna Jurkun, Klaudia Ejsmont, Wiktoria Sznejder oraz Kacper Babkowski, zainicjowała projekt społeczny o nazwie „Wi-Fi OFF” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Celem projektu jest promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, poza światem elektroniki i Internetu, zachęcając młodzież do aktywności z bliskimi przyjaciółmi.

Przez ostatnie pół roku, młodzi aktywiści pracowali intensywnie, organizując różnorodne wydarzenia i aktywności mające na celu propagowanie życia bez nadmiernego uzależnienia od technologii.

Niektóre z tych działań obejmowały inicjatywy: 

Tor Przeszkód: Organizację wydarzenia sportowego, podczas którego uczestnicy mieli okazję wykazać się szybkością, zwinnością i kondycją fizyczną. To inicjatywa, która nie tylko promowała aktywność fizyczną, ale również integrację społeczną poprzez sport.

Spotkanie z Wojciechem Kowalewskim: Były bramkarz opowiedział o swojej karierze zawodowej, inspirując młodych ludzi do marzeń i wytrwałości. To wydarzenie nie tylko dostarczyło młodzieży ciekawych historii, ale także umożliwiło im uczestnictwo w ekscytującym meczu i konkursie.

Kiermasz charytatywny i kiermasz na Dzień Kobiet: Inicjatywy, które nie tylko integrowały społeczność szkolną, ale również uczyły empatii i solidarności poprzez zbieranie środków na wsparcie chorych dzieci oraz promowanie świadomego obchodzenia się z okazjami świątecznymi.

Zajęcia w szkołach podstawowych: Organizacja zajęć promujących różne formy spędzania wolnego czasu, które nie wymagają korzystania z Internetu czy urządzeń elektronicznych. To sposób na zachęcenie dzieci do eksplorowania świata poza wirtualną rzeczywistością.

Inicjatywa ta pokazuje, że młodzi ludzie mają potencjał i chęć działania na rzecz zmiany negatywnych trendów społecznych. Działając lokalnie, wpływają na swoje środowisko i promują wartości, które są istotne dla zdrowego rozwoju społecznego.

Fot. Wi-Fi OFF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Projekt społeczny „Happy Book” promuje czytanie wśród dzieci w Suwałkach

Czytanie odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka, kształtując...

Projekt „Spinacz – Jesteśmy razem” wciąż z energią

Uczestnicy projektu "Spinacz - Jesteśmy razem" nie zwalniają tempa!...

Młodzież walczy ze stresem

W obliczu coraz większego obciążenia psychicznego młodzieży, grupa uczennic...

Młodzież z Suwałk realizuje projekt społeczny „Animals Friend”. Kolejne działania za nimi

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach...