Reklama

Majówka w Wigierskim Parku Narodowym

Data:

- Reklama -

Przed nami długo oczekiwany majowy weekend, a co za tym idzie – doskonała okazja na wyjazd do jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Wigierski Park Narodowy (WPN) zaprasza wszystkich miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku, którzy liczą na miłe spędzenie czasu wśród malowniczych krajobrazów i czystych wód.

Wigierski Park Narodowy to nie tylko urokliwe widoki, ale również miejsce zapewniające bezpieczeństwo podczas wypoczynku. Warto odwiedzić to miejsce, aby z dala od zgiełku codzienności zanurzyć się w przyrodzie i cieszyć się spokojem.

Już od 1 maja turystom udostępnione zostają wody parku, zachęcając do turystyki, żeglarstwa i wędkowania z łodzi. Statek Kameduła oraz Wigierska Kolejka Wąskotorowa będą dostępne dla odwiedzających WPN.

Na miłośników pieszych wędrówek i jazdy rowerem czeka ponad 250 kilometrów ścieżek przyrodniczych oraz szlaków pieszych i rowerowych. Dostępne są jeszcze wolne pokoje w siedzibie parku, leśniczówkach oraz miejsca na polach namiotowych i w licznych kwaterach agroturystycznych, pensjonatach oraz hotelach.

Podczas majowego weekendu WPN oferuje bogaty program atrakcji dla swoich gości:

Muzeum Wigier w Starym Folwarku będzie czynne codziennie w godzinach 9:30 – 16:30.
Łódź z przeszklonym dnem Leptodora 2 będzie pływać codziennie w różnych godzinach (10:00, 11:00, 13:00, 14:00), z zastrzeżeniem odwołania rejsów w przypadku niesprzyjającej pogody.
Centrum Informacji Turystycznej oraz wystawy przyrodnicza „Nad Wigrami” i etnograficzna „Ocalić od Zapomnienia”, wypożyczalnia rowerów w Krzywem będą otwarte codziennie w godzinach 9:00 – 17:00.

4 maja o godzinie 9:00 zaplanowana jest wycieczka rowerowa „Wokół Jeziora Wigry” z przewodnikiem.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Centrum Informacji Turystycznej Wigierskiego Parku Narodowego pod numerami telefonu: 510 992 672 lub 87 563 2568, lub za pośrednictwem e-maila: turystyka@wigry.org.pl.

Wigierski Park Narodowy serdecznie zaprasza na majówkę – do zobaczenia na szlaku!

Foto ilustrujące (05 IX 2021; 65. Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry): Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W lipcu 5 edycja Festiwalu „Wigrosfera”

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się 5...

W Wigierskim Parku Narodowym fotografują ważki

Ważki (Odonata) to niezwykłe owady, które większość swojego życia...

Dużo wydarzeń w tym tygodniu

Koncerty - również młodzieżowe i gospel, spotkania, gra miejska,...

Kolejny długi weekend przed nami

Zbliża się długi weekend połączony ze świętem Bożego Ciała....