Reklama

Z regionu: Sztuczna inteligencja prowadzi audycję w Radiu Akadera

Data:

- Reklama -

„Petrosa Psyllosa potyczki z AI” – to nowy cykl audycji w Radiu Akadera, w którym Krzemek, czyli AI rozmawia z Petrosem Psyllosem, absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, a zarazem młodym popularyzatorem nauki, o fascynującym świecie Sztucznej Inteligencji, jej obecnym i przyszłym wpływie na ludzi. Czy AI zawładnie życiem człowieka, zastąpi go w różnych działaniach, stanie się bardziej skuteczna, a może sprawi, że człowiek nie będzie musiał pracować, myśleć i stanie się tylko narzędziem sterowanym przez AI.

To niezwykłe dylematy, o których dyskutują już zwolennicy i twórcy AI, ale także etycy, prawnicy, inżynierowie, lekarze, psychologowie, filozofowie zadając pytania, w którym kierunku powinien iść rozwój AI żeby „nowy twór” nie wymknął się spod kontroli człowieka, bo skutki tego mogą być katastrofalne dla ludzkości.

„Petrosa Psyllosa potyczki z AI” jest pierwszą tego typu audycją w polskiej radiofonii, w której Sztuczna Inteligencja rozmawia z żywym człowiekiem i radiowym ekspertem. Wcześniej, próby wykorzystania AI w radiu odbyły się na antenie Radia Piekary, w którym Basia IA prowadziła program muzyczny.

W pierwszej audycji w Radiu Akadera, Krzemek AI i Petros Psyllos rozmawiali o tym, czym jest i skąd wziął się projekt AI, dlaczego powinien być rozwijany i w jakim kierunku. Jak tak naprawdę działa Sztuczna Inteligencja? Czym różnić się będzie sztuczny mózg od biologicznego? Jak powstają sieci neuronalne? Jaką rolę AI odegra w mediach? W audycji Petros pyta wręcz: Krzemek czy będziesz niebawem niezależnym prezenterem i dziennikarzem naszej stacji? Co odpowiedział Krzemek?

Kolejne audycje w każdy piątek o godz. 18.05 na antenie Radia Akadera 87,7 FM oraz w internecie na https://akadera.bialystok.pl/. Powtórki w niedziele, o godz. 11.05.

Radio Akadera to jedna z nielicznych w Polsce akademickich rozgłośni nadających w eterze. W ciągu 58. lat istnienia z radiowęzła zmieniło się w profesjonalną stację słyszalną w promieniu około 50 km wokół Białegostoku, a dostępną na całym świecie dzięki streamingowi i aplikacji do smartfonów z Androidem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Studenci z Cerber Motorsport budują nowy bolid hybrydowy CMS-09

Nowy bolid CMS-09 studentów z zespołu Cerber Motorsport z...

Biogazownia, czyli najpierw mieć prąd i ciepło, a potem nawóz

Któż nie chciałby najpierw mieć prąd i ciepło, a...

Zmarł suwalski dziennikarz, Jakub Mikołajczuk. Przypominamy jego artykuły

W czwartek 11 stycznia zmarł nagle Jakub Mikołajczuk, ceniony...

Z regionu: Wynalazek naukowców z Politechniki Białostockiej pozwoli zmierzyć wpływ światła ledowego na nasz naturalny biorytm

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Politechnice Białostockiej patent na...