Reklama

Z regionu: Bolid z Politechniki Białostockiej zajął 2. miejsce we Włoszech

Data:

- Reklama -

Pierwsza seria zwodów Formula Student zwieńczona sukcesem bolidu CMS-08. Zespół Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej znalazł się w finale Engineering Design Event zawodów Formula SAE Italy, gdzie zajął 2. miejsce!

Sukces cieszy tym bardziej, że w tej najważniejszej statycznej konkurencji brane są pod uwagę kwestie istotne z punktu widzenia pracy inżyniera, takie jak: autorskie pomysły, metody wykonywania i nietypowe rozwiązania technologiczne. Dla zespołu z Politechniki Białostockiej nagroda ta, to zwieńczenie roku pracy nad bolidem CMS-08 – od projektu auta do jego wykonania. Zespół odebrał nagrodę podczas piątego – ostatniego dnia zawodów we Włoszech.

Jako pierwszy polski team Cerber Motorsport stanął na podium zawodów Formula SAE Italy w 2016 roku. Te zawody przyniosły również drugie miejsca w konkurencjach: Acceleration, Endurance i Skidpad.

Z pewnością dużym osiągnięciem jest też ukończona przez zespół niezwykle wymagająca konkurencja dynamiczna Endurance. Warunki były niezwykle trudne.

Przy prawie 50 stopniach rozgrzanego betonu i ponad 35 stopniach powietrza, zespół pokonał 22 km toru! Ogromne gratulacje należą się kierowcom: Patrykowi Siekańcowi i Julianowi Rzący, którzy wykazali się ponadprzeciętną wytrzymałością w Endurance. W pozostałych konkurencjach dynamicznych wzięli udział kierowcy: Tomasz Sobolewski i Kacper Stasiewicz.

Był to pierwszy z serii startów w sezonie 2022. Studentów Cerber Motorsport czekają jeszcze zmagania w: Formula Student Czech Republic 18.07-24.07.2022; Formula Student Austria 24.07-28.07.2022; Formula Student EAST 08.08-12.08.2022; Formula Student Germany 15.08-21.08.2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Sztuczna inteligencja prowadzi audycję w Radiu Akadera

„Petrosa Psyllosa potyczki z AI" – to nowy cykl audycji...

Z regionu: Studenci z Cerber Motorsport budują nowy bolid hybrydowy CMS-09

Nowy bolid CMS-09 studentów z zespołu Cerber Motorsport z...

Biogazownia, czyli najpierw mieć prąd i ciepło, a potem nawóz

Któż nie chciałby najpierw mieć prąd i ciepło, a...

Z regionu: Wynalazek naukowców z Politechniki Białostockiej pozwoli zmierzyć wpływ światła ledowego na nasz naturalny biorytm

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Politechnice Białostockiej patent na...