Reklama

Limeryki do końca lipca

Data:

- Reklama -

Trwa konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej – „Suwalskie limeryki latem”. W XVI edycji konkursu, z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej, zgłoszone utwory muszą zawierać nazwy geograficzne, ale muszą także nawiązywać do hasła „Krasnoludki są na świecie”.

Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach:

Nadrzędnym celem konkursu jest oczywiście dobra zabawa, ale i popularyzacja poezji, a zwłaszcza tak mało znanej formy literackiej jaką jest limeryk, docelowo to także promocja Suwałk oraz Suwalszczyzny na mapie kulturalnej Polski, odkrywanie i wspieranie talentów literackich rodzimych i przyjezdnych, wzbogacanie codzienności o uśmiech i radość płynącą z twórczości literackiej. Co roku w konkursie biorą udział autorzy z regionu i innych części kraju, ale też z zagranicy, np. Polacy mieszkający w Niemczech lub Wielkiej Brytanii.

Prace konkursowe (w 3 egzemplarzach) należy dostarczyć do 31 lipca 2022 r. do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Konkurs ma charakter otwarty – może do niego przystąpić każdy bez względu na wiek lub miejsce zamieszkania, przynależność lub nie, do związków twórczych. Warunkiem jest zaprezentowanie 1 do 5 utworów – tekstów humorystycznych, satyrycznych w formie limeryku. Prace konkursowe nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane w konkursach literackich. Regulamin znajdziesz TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kosmiczne atrakcje podczas Nocy Bibliotek

Na ten wieczór czekało wielu – wielbiciele literatury mogli...

Świat kręci się wokół biblioteki

Na początku czerwca Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...