Reklama

Suwalskie limeryki latem tym razem o tematyce krasnoludków

Data:

- Reklama -

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do udziału w szesnastej edycji konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem”. W tej edycji konkursu, z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej, specjalnie cenione będą utwory nawiązujące do hasła „Krasnoludki są na świecie”. Celem konkursu jest popularyzacja poezji, a zwłaszcza tak mało znanej formy literackiej jaką jest limeryk, promocja Suwałk oraz Suwalszczyzny na mapie kulturalnej Polski, odkrywanie i wspieranie talentów literackich rodzimych i przyjezdnych, wzbogacanie codzienności o uśmiech i radość płynącą z twórczości literackiej.

Konkurs objęty naszym patronatem medialnym.

Prace konkursowe (w 3 egzemplarzach) należy dostarczyć do 31 lipca 2022 r. do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Konkurs ma charakter otwarty – może do niego przystąpić każdy bez względu na wiek lub miejsce zamieszkania, przynależność lub nie, do związków twórczych. Warunkiem jest zaprezentowanie 1 do 5 utworów – tekstów humorystycznych, satyrycznych w formie limeryku. Prace konkursowe nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane w konkursach literackich.

Ważne, aby prace wysyłać do Biblioteki z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Suwalskie limeryki latem. XVI Edycja”. Powinny być one opatrzone hasłem (pseudonimem literackim), zaś dane o autorze: imię, nazwisko, wiek, adres i numer telefonu, e-mail, zawód, należy umieścić w osobnej kopercie opatrzonej takim samym hasłem i dołączyć do pracy.

Regulamin znajduje się poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dziennikarka „Niebywałych Suwałk” z I nagrodą w konkursie „Wspólnie dla rozwoju pogranicza”

Miło nam poinformować, że Iwona Danilewicz znalazła się w...

Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. Czy tylko dziewiątego lutego?

Dnia 9 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii...

W tym tygodniu…

Świętowanie Walentynek rozpocznie się w Suwałkach już w tym...

Najlepsi recytatorzy nagrodzeni

W Bibliotece Publicznej odbył się XXII Miejski Konkurs Recytatorski...