Reklama

Suwalskie limeryki latem tym razem o tematyce krasnoludków

Data:

- Reklama -

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do udziału w szesnastej edycji konkursu literackiego „Suwalskie limeryki latem”. W tej edycji konkursu, z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej, specjalnie cenione będą utwory nawiązujące do hasła „Krasnoludki są na świecie”. Celem konkursu jest popularyzacja poezji, a zwłaszcza tak mało znanej formy literackiej jaką jest limeryk, promocja Suwałk oraz Suwalszczyzny na mapie kulturalnej Polski, odkrywanie i wspieranie talentów literackich rodzimych i przyjezdnych, wzbogacanie codzienności o uśmiech i radość płynącą z twórczości literackiej.

Konkurs objęty naszym patronatem medialnym.

Prace konkursowe (w 3 egzemplarzach) należy dostarczyć do 31 lipca 2022 r. do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Konkurs ma charakter otwarty – może do niego przystąpić każdy bez względu na wiek lub miejsce zamieszkania, przynależność lub nie, do związków twórczych. Warunkiem jest zaprezentowanie 1 do 5 utworów – tekstów humorystycznych, satyrycznych w formie limeryku. Prace konkursowe nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane w konkursach literackich.

Ważne, aby prace wysyłać do Biblioteki z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Suwalskie limeryki latem. XVI Edycja”. Powinny być one opatrzone hasłem (pseudonimem literackim), zaś dane o autorze: imię, nazwisko, wiek, adres i numer telefonu, e-mail, zawód, należy umieścić w osobnej kopercie opatrzonej takim samym hasłem i dołączyć do pracy.

Regulamin znajduje się poniżej.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz dziecko do biblioteki, odbierz wyprawkę małego czytelnika

Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie....

Free jazz, film, rozmowa…

Ponownie zaglądamy do naszego kalendarza, by sprawdzić, co się...

Spotkanie z mistrzem grozy. Wieczór autorski Artura Urbanowicza w Bibliotece Publicznej

Wrzesień obfituje w wydarzenia kulturalne, których wspólnym mianownikiem są...

Suwalskie czytanie Mickiewicza i animacje dla milusińskich – biblioteczny „Piknik na Klonowej”

Tradycyjnie początek września to czas, gdy przy ulicy Klonowej...
%d bloggers like this: