Reklama

Na sesji o problemie parkingów w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Murem za polskim mundurem, ale nie kosztem mieszkańców i przedsiębiorców! To hasło staje się coraz bardziej aktualne w kontekście problemu braku miejsc parkingowych w rejonie ulic Wojska Polskiego, Bydgoskiej i Warszawskiej w Suwałkach. Radny Kamil Klimek podjął temat, zwracając uwagę na problem zajmowania parkingów przez wojskowych.

Fot. Kamil Klimek

Radny zwraca uwagę, że problem braku miejsc parkingowych dotyczy nie tylko późnych godzin wieczornych, ale także porannego rozruchu. Dla przedsiębiorców prowadzących działalność w tym obszarze oraz dla mieszkańców, jest to nie tylko niedogodność, ale także poważne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu.

Kontakt z Zarządem Dróg i Zieleni w Suwałkach to pierwszy krok, który został podjęty w celu rozwiązania tego problemu. Niestety, ograniczenia prawne uniemożliwiają wprowadzenie zakazu parkowania dla żołnierzy na drodze publicznej, a strefa płatnego parkowania w godzinach 7-15 nie jest odpowiednią opcją dla tego obszaru miasta.

W odpowiedzi na sytuację, radny Kamil Klimke zwrócił się do Prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza, aby podjął rozmowy z dowództwem jednostki wojskowej w celu znalezienia satysfakcjonującego rozwiązania. To także inicjatywa podjęta przez innych radnych podczas sesji Rady Miejskiej.

Aby problem został w pełni rozwiązany, konieczne będzie zwiększenie powierzchni parkingowej na terenie jednostki wojskowej wraz z jej rozwojem. Współpraca pomiędzy władzami miejskimi, przedsiębiorcami, mieszkańcami a dowództwem garnizonu jest kluczowa dla znalezienia trwałego i satysfakcjonującego rozwiązania.

1 KOMENTARZ

  1. Temat podjął nie Kamil Klimek tylko Zbigniew DeMezer, Klimek tylko swoim zwyczajem pod temat się podpiął. Trochę rzetelności szanowana redakcjo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Strefa „Kiss & Ride” w Suwałkach powstanie na próbę

W marcu radny Rady Miejskiej w Suwałkach, Kamil Klimek...

Prezydent Suwałk na sesji: W naszym położeniu – lepsza ewakuacja niż schrony

Podczas sesji Rady Miejskiej w środę, 27 marca, temat...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Suwalski Ruch Miejski: Z nieformalnej grupy do stowarzyszenia

Suwalski Ruch Miejski, dotychczas funkcjonujący jako nieformalna grupa zaangażowanych...