Reklama

Piotr Malczewski odznaczony przez przez Prezydenta Mongolii

Data:

- Reklama -

W świecie kultury i sztuki, ale też działań społecznych tak wielkie wyróżnienie to zaszczyt, który nie tylko podnosi renomę indywidualną, ale także dodaje znaczenia innym inicjatywom związanym z działalnością na polu lokalnym. Chodzi o Piotra Malczewskiego, twórcę jedynego w Polsce Muzeum Mongolii.

Na początku marca tego roku, Prezydent Mongolii przyznał Piotrowi Malczewskiemu najwyższe odznaczenie przeznaczone dla obcokrajowców. Choć wydarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu, dopiero teraz ta informacja pojawiła się w mediach społecznościowych.

Piotr Malczewski od 2001 roku prowadzi galerię fotografii na swoim gospodarstwie w Budzie Ruskiej, prezentując w niej wystawy fotograficzne oraz etnograficzne. Od 2017 roku działa tam również Muzeum Mongolii, zawierające stałą ekspozycję z elementami scenografii, fotografiami oraz eksponatami sprowadzonymi z podróży.

Przez lata Piotr Malczewski odwiedził najbardziej malownicze zakątki świata, dokumentując je, a następnie dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi – czy to w formie spotkań, wydawnictw, czy ekspozycji. Jego podróże fotograficzne obejmują wyprawy do Mongolii, Rosji, Finlandii, Norwegii, Gruzji i wielu innych miejsc.

Piotr Malczewski, Piotr Brysacz i Radek Nowacki od lat nad Czarną Hańczą organizują też Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 14 do 17 sierpnia. Wydarzenie to zyskało tym razem szczególnego patrona – Ambasadę Mongolii.

Fot. Radek Nowacki

W Budzie Ruskiej okruchy Mongolii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwa zrzutka na 10. edycję Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej

Przez ostatnie lata wiejski festiwal literacki Patrząc na Wschód...

Relaks, przyroda, książki i rozmowy: Festiwal „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej jeszcze przez dwa dni

Latem na Suwalszczyźnie mają miejsce wydarzenia, które na stałe...

„Patrząc na Wschód” – suwalski początek festiwalu. Środowe spotkania w Bibliotece Publicznej

Festiwal Literacki Patrząc na Wschód od lat skupia w...

Kolejny tydzień koncertów: Shamrock, Trzaska, Molesta, Bokka, Możdżer, Miss God

Przed nami emocjonujące wydarzenia kulturalne - niezależnie od tego,...