Reklama

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Data:

- Reklama -

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu w reżyserii Radosława Lewonia – inicjatora powstania tej formacji, który w 2022 r. ukończył kurs filmowy w Szkole Wajdy w ramach II edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo w Suwałkach. Etiudy i pierwsze kroki Suwalskiej Grupy Filmowej można obserwować na kanale YoutTube (SGFfilms) oraz na Facebooku (Suwalska Grupa Filmowa). W filmach SGF porusza ważne tematy społeczne, często okraszając je dobrym poczuciem humoru.

Ogłoszenie

Logline: Basia z chłopakiem wprowadza się do wymarzonego mieszkania, rozpoczynając nowy rozdział życia. Szybko okazuje się, że nie są tam sami. Każda nieprzespana noc odsłania ich słabości i prowokuje do nietypowych zachowań.

Główne role

Basia (ok. 25 lat) – kobieta o subtelnym wyglądzie. Nieśmiała, emocjonalna, skłonna do szukania niestandardowych rozwiązań, aby za wszelką cenę uniknąć konfrontacji z problemami.

Stasiek (ok. 29 lat) – energiczny mężczyzna z dużym poczuciem humoru. Szybko podejmuje decyzje, niecierpliwy i skłonny do gwałtownych reakcji, gdy coś nie idzie po jego myśli.

Atutem będzie zgłoszenie się pary do odegrania roli Basi i Staśka.

Role epizodyczne

Sąsiadka (około 70-80 lat) – ciepła, troskliwa kobieta z dużym poczuciem humoru, która całymi dniami słucha radia. *Atutem będzie swobodne używanie gwary suwalskiej.

Sąsiad – Robotnik (około 40-50 lat) – zamknięty w sobie mężczyzna, który potrafi stanowczo zareagować, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Ten film jest projektem non profit, dlatego nie możemy zaoferować wynagrodzenia. Udział w projekcie będzie wymagał zaangażowania, dlatego prosimy o przemyślane zgłoszenia. Projekt umożliwi zdobycie nowego doświadczenia oraz poznanie inspirujących ludzi.

Casting odbędzie się 27 maja, o godz. 17.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, Teofila Noniewicza 71, 16-400 Suwałki. Adres e-mail: suwalskagrupafilmowa@soksuwalki.eu, tel. 507-960-651

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i...

Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton – ocean emocji podczas finałowego koncertu VII Soulwałki Gospel Workshop

Siódma edycja Soulwałki Gospel Workshop przeszła do historii, ale...

Militia rozgrzała publiczność. Piątkowy koncert w SOK-u

Piątkowy (24 maja) wczesny wieczór to idealna pora na...

Jest praca dla instruktora teatru w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) w Suwałkach poszukuje pasjonata teatru,...