Reklama

Związkowcy z Suwałk domagają się natychmiastowego odwołania prezesa PKS Nova

Data:

- Reklama -

Samorządny Niezależny Związek Zawodowy (SNZZ) Pracowników PKS w Suwałkach skierował do nowego Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Rady Nadzorczej PKS Nova S.A. pismo z prośbą o natychmiastowe odwołanie Prezesa Zarządu PKS Nova S.A., Marcina Doliasza. Zarzuty wobec prezesa są poważne i dotyczą m.in. jego wynagrodzenia, zarządzania finansami spółki oraz sposobu traktowania pracowników.

Związkowcy w swoim piśmie podkreślają, że Marcin Doliasz, pełniący funkcję Prezesa Zarządu od sierpnia 2021 roku, otrzymał w okresie od sierpnia 2021 do końca 2023 roku ponad milion złotych wynagrodzenia, często pracując zdalnie. W tym samym czasie sytuacja finansowa spółki drastycznie się pogorszyła. Zdaniem związkowców, Doliasz korzystał z tzw. „parasola ochronnego” dzięki swojemu stanowisku i powiązaniom z Urzędem Marszałkowskim.

Jednym z kluczowych zarzutów jest brak realizacji obietnic dotyczących podwyżek wynagrodzeń dla pracowników. Związkowcy przypominają, że prezes Doliasz obiecał podwyżki o tysiąc złotych od stycznia 2024 roku (prezes miał zadeklarować przekazanie pięciu milionów złotych na ten cel), jednak nigdy nie dotrzymał tej obietnicy. Zarzucają mu również publiczne deprecjonowanie suwalskiego oddziału spółki i fałszywe przedstawianie liczby członków związku zawodowego.

– Pan Marcin Doliasz obiecywał nam podwyżki, ale zamiast tego pobierał ogromne wynagrodzenie, nie zważając na trudną sytuację finansową spółki i naszych pracowników. Jego działania są nie tylko nieodpowiedzialne, ale wręcz szkodliwe — wskazują w piśmie związkowcy i pytają: – Gdzie są te pieniądze? Mamy poważne obawy, że zostały przeznaczone na inne cele, zamiast na rozwój naszej spółki i poprawę warunków pracy.

Związkowcy uważają, że Marcin Doliasz stara się zapobiec wyłączeniu suwalskiego oddziału z PKS Nova S.A., co według nich ma służyć jedynie dalszemu wyprzedawaniu suwalskiego majątku i utrzymywaniu obecnych patologicznych struktur.

Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Rada Nadzorcza PKS Nova S.A. nie odnieśli się jeszcze publicznie do tych żądań. Do sprawy wrócimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy prezes PKS Nova

Marcin Doliasz nie jest już prezesem PKS Nova. Zastąpił...

Kryzysu w PKS Nova ciąg dalszy: Związkowcy znów żądają zmiany prezesa

Prezes Zarządu PKS Nova S.A., Marcin Doliasz, znalazł się...

W PKS remont

Dziś rozpoczęły się prace przy budowie drogi dojazdowej do...

Jarosław Żaborowski, zwolniony z PKS Nova, wygrał w sądzie

Jarosław Żaborowski, były dyrektor PKS Nova Spółka Akcyjna oddziału...