Reklama

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk 2024 – Sukcesy suwalskich załóg na Jeziorze Wigry

Data:

- Reklama -

Po trzech dniach zaciętej rywalizacji, od 14 do 16 czerwca 2024 roku, zakończyły się doroczne Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Na Jeziorze Wigry rywalizowało 35 załóg nie tylko z Suwalszczyzny, ale z takich miejscowości jak Giżycko, Mikołajki, Warszawa, Stężyca, Chełmża, Wrocław, Garczyn oraz Pisz.

Warunki pogodowe oraz jezioro wyjątkowo sprzyjały suwalskim żeglarzom. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marcel i Tomek Kowalewscy, którzy okazali się bezkonkurencyjni w całych regatach. Ich wygrana to nie tylko powód do dumy dla lokalnej społeczności, ale również potwierdzenie doskonałej formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w klasie CADET, na które już wcześniej uzyskali nominację.

Uroczystość zakończenia regat była również okazją do wręczenia oficjalnych nominacji do udziału w Mistrzostwach Świata w klasie CADET. Zawodnicy odebrali powołania z rąk Anny Golec, Sekretarz Polskiego Stowarzyszenia klasy CADET.

Nie tylko Marcel i Tomek Kowalewscy reprezentowali UKŻ GROT Suwałki na najwyższym poziomie. Na podium stanęła również młoda załoga z Antonim Kordaszewskim za sterem i Jakubem Rejteradą jako załogantem, którzy zajęli wysokie miejsce w kategorii do lat 14.

Regaty zakończyły się tradycyjnym losowaniem nagród, w którym najmłodszy uczestnik zawodów, Leon z ekipy warszawskiej, rozlosował komplet żagli. Tego rodzaju dodatkowe bonusy dla zawodników są już stałym elementem tych corocznych zawodów, dodając im wyjątkowego charakteru i radości dla uczestników.

Fot. Grot Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Żeglarze na medal

W dniach 3-5 lipca 2024 roku w Pucku odbyły...

Jakie gadżety dla żeglarza?

Żeglarstwo narodziło się w XVII wieku w Europie. Ta...

Puchar Jeziora Roś: Triumf załogi z UKŻ Grot

W miniony weekend (01-03.09.2023) w Piszu odbyły się regaty...

Brąz żeglarzy

W dniach od 5 do 7 lipca 2023 roku,...