Reklama

Michał Połuboczek wchodzi do Sejmu w miejsce Grzegorza Brauna. Pochodzi z Suwałk

Data:

- Reklama -

Dziś przed Urzędem Miejskim odbyła się konferencja prasowa członków Konfederacji z Suwalszczyzny, na której oficjalnie przedstawiono nowego posła, Michała Połuboczka. Połuboczek objął mandat po Grzegorzu Braunie, który zrezygnował z pełnienia funkcji poselskich na rzecz Europarlamentu. Choć Połuboczek startował z okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie, to zapowiada, że sprawami Suwałk również zajmie się w Sejmie, ponieważ z Suwałk pochodzi. Przed konferencją poseł spotkał się z prezydentem Suwałk, Czesławem Renkiewiczem, aby omówić najważniejsze sprawy miasta.

Fot. Niebywałe Suwałki

Podczas konferencji M. Połuboczek podziękował wyborcom Konfederacji za ogromne poparcie w ostatnich wyborach. „Dziękuję naszym wyborcom za tak ogromne poparcie, dzięki któremu staliśmy się trzecią siłą w Polsce. Zamierzamy patrzeć władzy na ręce i kontrolować jej działania, zwłaszcza w temacie aktualnej sytuacji na granicy, którą jest bardzo trudna” – powiedział poseł Nowej Nadziei.

Podkreślił również swoje związki z Suwałkami i plany na przyszłość. „Chciałbym otworzyć biuro poselskie tutaj, w Suwałkach. Choć startował z innego okręgu, chcę działać dla mojego rodzinnego miasta, z którym jestem silnie związany. Skończyłem tutaj liceum i chciałbym wspierać inicjatywy miasta, chociażby działania związane z trasą S8 na Białystok” – zaznaczył poseł.

Adrian Stankiewicz, lokalny działacz Konfederacji, nie tylko mówił o poparciu wyborców Konfederacji w Suwałkach, ale wspomniał też o wysokim wyniku w regionie – powiecie suwalskim.

Robert Osyda, który ubiegał się o stanowisko prezydenta Suwałk w wyborach samorządowych wspomniał o innych działaniach na szczeblu lokalnym. „Chciałbym również wspomnieć o fundacji, która właśnie jest zakładana. Fundacja będzie wspierać osoby wykluczone w celu ich aktywizacji” – mówił Osyda. Zaznaczył również, że fundacja ma charakter pozapartyjny i zajmować się będzie organizacją kursów oraz szkoleń językowych.

Warto podkreślić, że Michał Połuboczek, choć mieszka w Warszawie i startował do Sejmu z okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie, regularnie odwiedza Suwałki, gdzie mieszkają jego rodzice. Planuje otwarcie biura poselskiego w Suwałkach, aby mieszkańcy mogli zgłaszać swoje problemy i szukać wsparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Michał Połuboczek złożył ślubowanie poselskie

W środę, 26 czerwca, podczas pierwszego dnia 14 posiedzenia...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

W jakim stanie są schrony? Tym razem pyta Robert Osyda, kandydat na prezydenta Suwałk

Jednym z głównych tematów poruszonych podczas wtorkowej (26 maca)...

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...