Reklama

Teatr-Akcje zbliżają się wielkimi krokami: Za nami otwarta próba do spektaklu „Życie beztlenowe”

Data:

- Reklama -

W sobotę, 15 czerwca w Suwalskim Klubie Seniora przy ul. Chopina 6a odbyła się próba dla mediów spektaklu „Życie beztlenowe”. Była to niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć „za kulisy” sztuki, zrobić zdjęcia, nagrać wideo oraz chwilę porozmawiać z twórcami i aktorami. Spektakl jest jednym z punktów programu nadchodzących Teatr-Akcji, festiwalu, którego hasłem przewodnim w tym roku są „Powroty do domu”.

Spektakl „Życie beztlenowe”, zgodnie z założeniami formy teatru forum, składa się z czterech części. Pierwszym etapem pracy jest miniwarsztat, po którym następuje prezentacja spektaklu. Kilka lat temu, gdy publiczność Teatr-Akcji miała okazję obejrzeć sztukę po raz pierwszy – spektakl został powtórzony, ale tym razem publiczność miała możliwość interwencji – widzowie mogli „wejść w buty” głównego bohatera i zaproponować swoje rozwiązania jego trudnej sytuacji. Całość zakończyła się dyskusją, w której uczestnicy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami. Tak będzie i tym razem – 2 sierpnia o godz. 18.00 w Sali Granatowej Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza publiczność także włączy się w proces.

Spektakl „Życie beztlenowe” jest wynikiem międzypokoleniowej współpracy środowiska skupionego przy Suwalskim Klubie Seniora oraz przyjaciół działających i sympatyzujących ze Stowarzyszeniem „Nie Po Drodze” z Suwałk. Ta unikalna kooperacja pozwoliła stworzyć przedstawienie, które wywołuje emocje i skłania do refleksji nad własnymi możliwościami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, nad własnymi wyborami i możliwością wyjścia z opresji.

Reżyserem spektaklu jest Krzysztof Rudowicz, znany pedagog, instruktor teatralny oraz aktor Teatru Form Czarno-Białych „Plama” i Teatru „NiePogodzinach” w Suwałkach. Rudowicz jest jednym z twórców festiwalu Suwalskie Teatr-Akcje oraz uczestnikiem i współorganizatorem międzynarodowych wymian kulturalnych. Jego bogate doświadczenie obejmuje projekty takie jak „Accross Bounderies” na Syberii, „Collective Creation” na Suwalszczyźnie oraz „Rola sztuki ulicznej w budowaniu demokracji” w ramach Pomarańczowej Alternatywy.

Spektakl „Życie beztlenowe” zapowiada się bardzo interesująco – ma na celu wywołanie silnych emocji u widzów, którzy poczują na własnej skórze opresję i niemoc bohatera. Ta interaktywna forma przedstawienia pozwoli publiczności na aktywne uczestnictwo i bezpośrednie zaangażowanie w fabułę. 

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

@niebywalesuwalki Na festiwal #teatrakcje zapraszamy do Suwałk w dniach 26 lipca – 8 sierpnia. Jednym z punktów programu będzie spektakl Życie beztlenowe, zrealizowany we wspolpracy z seniorami #niebywalesuwalki #teatr #seniorzy #suwalkiklubseniora #niepodrodze #krzysztorudowicz ♬ dźwięk oryginalny – NiebywaleSuwalki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu Teatr-Akcje i inne atrakcje

Letni kalendarz wydarzeń pęka w szwach. Kolejny tydzień przyniesie...

Suwalskie Teatr-Akcje poszerzyły program. Festiwal startuje 25 lipca

14 spektakli i performensów, 2 koncerty, 3 pokazy filmowe,...

Wesprzyj Teatr-Akcje na Zrzutka.pl. Znamy termin, mamy plakat

Znamy już dokładny termin Suwalskich Teatr-Akcji – festiwal potrwa...

Suwalskie Teatr-Akcje z nową energią: Kultowy festiwal wraca po 9 latach

W tym roku do Suwałk powrócą Teatr-Akcje, festiwal teatru...