Reklama

Co dalej z połączeniami dalekobieżnymi?

Data:

- Reklama -

Temat wykluczenia komunikacyjnego Suwalszczyzny powraca. Tym razem o przywrócenie zlikwidowanych, ograniczonych lub zawieszonych połączeń PKS Nova apeluje radna z klubu „Łączą nas Suwałki”, Anna Ruszewska.

Najpierw o „normalne” połączenie do Warszawy – gdzie czas dojazdu nie przekraczałby 19 godzin – apelował Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, teraz o kursy dopytuje Anna Ruszewska.

Przewodniczący Rady Miejskiej przeciwko zawieszeniu połączeń do Warszawy

PKS Nova nie przywróci połączeń na trasie Suwałki – Warszawa. To się nie opłaca

Radna prosi prezydenta Suwałk o zwrócenia się do PKS Nova Spółka Akcyjna w Białymstoku i Sejmiku Województwa Podlaskiego – jako właściciela spółki – w sprawie podjęcia działań zmierzających do przeciwstawiania się wykluczeniu komunikacyjnemu Suwałk.

– Brak połączeń komunikacyjnych utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańców mniejszych miast, utrudnia dostęp do edukacji, pracy, a w długofalowej perspektywie prowadzi do migracji z małych miast do większych. Polacy napotykają trudności z podjęciem pracy w sąsiedniej miejscowości m.in. ze względu na brak sprawnego transportu publicznego. W województwie podlaskim publiczną komunikację autobusową ma zapewnić PKS Nova Spółka Akcyjna. Jak czytamy na stronie internetowej spółki PKS Nova, w komunikacji regionalnej PKS w Białymstoku S.A. pełni bardzo ważną funkcję społeczną, zapewniając połączenie nawet najmniejszych miejscowości z głównymi ośrodkami miejskimi – argumentuje Anna Ruszewska, przypominając, że po połączeniu oddziału suwalskiego z centralą, to „zapewnienie połączenia” to coraz bardziej marzenie niż rzeczywistość.

We wrześniu spółka PKS Nova przestała obsługiwać linię Suwałki — Warszawa, ograniczone zostały dojazdy do Gdańska – obecnie tylko realizowane w weekend. Jak odpisał radnej prezydent Suwałk – sam na problem zwrócił uwagę i dokonał analizy obecnych połączeń relacji Suwałki — Białystok, Suwałki — Warszawa i Suwałki — Gdańsk. Prezydent zasugerował w odpowiedzi na interpelację, by tematem kompleksowo zajęła się Rada Miejska w Suwałkach, wypracowując oficjalne stanowisko w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przystanki niedoświetlone jesienią i zimą. Radny interpeluje

Podświetlenie przystanków autobusowych jesienią i zimą może znacząco poprawić...

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż Czarnej Hańczy?

Suwałki mają ogromny potencjał do rozwoju infrastruktury dla pieszych...