Reklama

Poseł Jarosław Zieliński i inni dostali faktury za 7 lat rządów Zjednoczonej Prawicy

Data:

- Reklama -

Na drzwiach biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni nakleili faktury rozliczające ostatnie 7 lat rządów Zjednoczonej Prawicy na ponad 318,5 miliarda złotych za wszystkie nadprogramowe wydatki. W województwie podlaskim „faktury za rządy PiS-u” zawisły na drzwiach biur: Jarosława Zielińskiego w Augustowie i w Suwałkach, Kazimierza Gwiazdowskiego w Grajewie i w Mońkach, Dariusza Piontkowskiego w Białymstoku, Adama Andruszkiewicza w Białymstoku oraz Lecha Antoniego Kołakowskiego również w Białymstoku.

Faktura za rządy PiS to ogólnopolska akcja partii Polska 2050 Szymona Hołowni. W całej Polsce przedstawiciele ugrupowania na drzwiach biur posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości rozwiesili wydrukowaną tabelę z wyliczeniami nadprogramowych wydatków rządu w latach 2015-2022.

– W akcie obywatelskiego gniewu chcemy wyjść do polityków Zjednoczonej Prawicy, do tych którym powierzono odpowiedzialność za kraj i powiedzieć: zacznijcie oszczędzać, zacznijcie zaciskać pasa. Obiecaliście Polakom dobrobyt, a mamy rozpasanie w wydatkach, pompowanie pieniędzy tylko i wyłącznie do swoich środowisk, marnotrawstwo pieniędzy na nietrafione projekty i kary, które musimy płacić za politykę tego rządu – mówi Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni podczas briefingu prasowego w Warszawie.

Za nadprogramowe wydatki Polska 2050 Szymona Hołowni uznała m. in. zwiększenie budżetu Instytutu Pamięci Narodowej do 540 mln (ponad dwa razy więcej niż 2015 r.; powołanie za czasów rządu PiS 14 Instytutów, które kosztowało 1,6 mld zł. Kary, które Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę ws. kopalni Turów (0,89 mld zł) i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (1,57 mld zł), budowę i zburzenie elektrowni w Ostrołęce (1,35 mld zł) oraz planowaną odbudowę Pałacu Saskiego (2,5 mld zł).

– To tylko niektóre przykłady rozrzutności i marnotrawstwa, czyli po prostu nieuczciwości tych rządów. Bo rząd uczciwy to taki, który szanuje pieniądze podatników i przeznacza je na naprawdę kluczowe cele – na żłobki, szkoły, szpitale, pociągi czy zieloną energię – mówi Łukasz Nazarko, członek Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Lista działań PR-owych na koszt podatników i zwyczajnej niekompetencji w działaniach tego rządu jest zdecydowanie dłuższa. Pomyślmy, ilu ludziom mogłyby pomóc te pieniądze, gdyby były zainwestowane w służbę zdrowia czy transformację energetyczną. Rząd PiS-u myśli wyłącznie w kategoriach kadencji, nie działa dla dobra przyszłych pokoleń – dodaje Marcin Dziemian, lider Stowarzyszenia Polska 2050 Podlaskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł Jarosław Zieliński interpeluje w sprawie „czystek” kadrowych

Interpelacja poselska w sprawie zmian na stanowiskach kierowniczych oraz...

Postępowanie dotyczące byłej posłanki PO, Bożeny Kamińskiej umorzone

Publikujemy oświadczenie, jakie Bożena Kamińska przesłała do naszej redakcji....

Droga powstanie czy nie powstanie? Interpelacja poselska w sprawie budowy drogi ekspresowej S8

Poseł Jarosław Zieliński, reprezentujący Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość,...

Czy suwalczanie „umiejo w demokracje”?

Za nami wybory parlamentarne. Suwałki mają dwóch posłów. Do...