Reklama

Monodramiści „Pegaza” nagrodzeni

Data:

- Reklama -

Złote Podkowy Pegaza w  XVIII edycji Spotkań z Monodramem trafiły do młodzieży i dorosłych. W jednej z najtrudniejszych form teatralnych aktorów oceniali: Agnieszka Przepiórska, Marek Cichucki oraz Joanna Łupinowicz. Sami uczestnicy twierdzą, że tego typu wydarzenia to świetna okazja do sprawdzenia się, wysłuchania fachowych komentarzy; a szansa na nagrodę finansową nie jest w tym najważniejsza.

Suwalski „Pegaz”, choć nadal jest „edycyjnym” nastolatkiem, właśnie wszedł w dorosłość. A wraz z nim wiele pokoleń artystów – w różnym wieku – którzy w trakcie dotychczasowych odsłon wydarzenia mieli okazję zaprezentować to, co – ich zdaniem – stanowi istotę monodramu.

Tegoroczna edycja – jak i wiele poprzednich – charakteryzowała się wysokim poziomem realizacji artystycznych. Nic w tym dziwnego. Monodram to sztuka trudna i wymagająca, co potwierdzają sami uczestnicy.

Mówi Oliwier Węgrzyn:

O sztuce monodramu Karolina Klecha:

W tym roku nagrody otrzymali:

GRAND PRIX, nagrodę ufundowaną przez Honorowego Patrona wydarzenia Prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza otrzymała Faustyna Baran za spektakl „Dystrofia” w reż. Anny Maśki, prezentowany w kategorii dorośli aktorzy amatorzy.

Złotą Podkowę otrzymał Oliwier Węgrzyn za spektakl „W mojej obronie” w reż. Małgorzaty Kowalczyk, prezentowany w kategorii młodzieżowej.

Złotą Podkowę otrzymała Jarmila Ráczová za spektakl „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze”, reż. Marica Šišková, prezentowany w kategorii dorośli aktorzy amatorzy.

Złotą Podkowę otrzymała Paula Czarnecka za spektakl „Mi estas Lidia” w reż. Agaty Biziuk-Brajczewskiej, prezentowany w kategorii aktorzy profesjonalni.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Chciuk, Lucia Dekíšová, Marek Duniecki, Jerzy Kałduś, Karolina Klecha, Nataniel Wrzeciono, Alicja Wojnarowska, Terezia Mikleová.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Małe zbrodnie małżeńskie” w Teatrze Dramatycznym – trwają przygotowania do premiery

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

„Skąpiec” w maju na deskach teatru Dramatycznego

13 maja w Kinie Ton odbyła się premiera „Skąpca”...

Przed nami premiera widowiska „Gdziekolwiek będziesz, czyli historia zatopionego miasta”. To już dzisiaj!

To widowisko interdyscyplinarne jest produkcja Suwalskiego Ośrodka Kultury, inaugurującą...

W grudniu „Spotkania z Monodramem”. I monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej

Międzynarodowe Spotkania z Monodramem "O Złotą Podkowę Pegaza" to...