Reklama

Włócznia Jaćwingów: Wnioski do końca roku

Data:

- Reklama -

Do końca grudnia można składać wnioski o nagrodę Prezydent Miasta „Włócznia Jaćwingów”. 2 stycznia rozpocznie się sprzedaż biletów na galę wręczenia nagród połączoną z balem karnawałowym.

– Nabór trwa do końca grudnia więc zostało jeszcze kilka dni by złożyć swój wniosek. Nagroda jest przyznawana od 19 lat, dlatego też w jubileusz 20 edycji do plebiscytu wprowadzamy pewne zmiany i kilka nowości. Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 18 lutego 2023 r. w hali Suwałki Arena, na którą już teraz serdecznie Państwa zapraszam – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W regulaminie określono stałą niezmienną liczbę pięciu laureatów w danym roku. Wśród tych pięciu wyróżnień pojawi się nagroda Włóczni Jaćwingów „z diamentem”, która będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia lub działania na rzecz Suwałk. Co więcej, będą mogli ją otrzymać również laureaci nagrody z lat poprzednich. Dodatkowo diamentowi laureaci będą poproszeni, by posadzić swój dąb w specjalnej alei dębów, która powstanie na suwalskich bulwarach. Każde drzewo zostanie nazwane imieniem nagrodzonej osoby.

Wzór wniosku do wypełnienia.

Ceny biletów na galę wręczenia Włóczni wyniosą 560 zł od pary. Wystąpią: jeden z najbardziej znanych magików i iluzjonistów w Polsce – Maciej Pol oraz Maestro Chives, czyli Marcin Roszkowski, który łączy muzyczną klasykę z nowoczesnością. Skrzypek orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zaprezentuje covery znanych klubowych i filmowych przebojów, zaaranżowane na skrzypce elektryczne. Bilety będą do nabycia w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Znamy laureatów Włóczni Jaćwingów

W sobotę, 18 lutego poznaliśmy kolejnych laureatów Nagrody Prezydenta...

Kto otrzyma Włócznię? W tym roku zmiany. Laureaci będą sadzić dęby

Od 15 listopada można będzie zgłaszać kandydatów do Nagrody...

Do kogo trafią Włócznie Jaćwingów? Na początku grudnia rusza nabór wniosków

Do finału plebiscytu Włócznia Jaćwingów pozostało jeszcze sporo czasu....

To oni otrzymali statuetki Włóczni Jaćwingów (wideo, fotorelacja)

W tym roku laureaci nagrody otrzymali statuetki za pomysł,...