Reklama

Pomysł na patriotyzm: Pieczątki za udział w wydarzeniach

Data:

- Reklama -

Do suwalskiego Ratusza wpłynęła interpelacja radnego z klubu „Łączą nas Suwałki” i zarazem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Marka Zborowskiego-Weychmana, dotycząca budowania w u młodych ludzi postaw patriotycznych. Radny apeluje o uruchomienie programu „Historia na żywo”.

Radny – autor interpelacji zauważa, że w miejskich uroczystościach o charakterze patriotycznym — rocznicach, świętach bardzo nielicznie uczestniczą mieszkańcy Suwałk, zwłaszcza młodzi.

– Poza oficjalnymi delegacjami szkół i pocztami sztandarowymi rzadko można ich na obchodach zauważyć. Zwłaszcza w dni wolne od nauki szkolnej – przekonuje Marek Zborowski-Weychman, który rozwiązania tej sytuacji upatruje w programie „Historia na żywo”.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach zachęceniu dzieci i młodzieży z Suwałk do uczestnictwa w uroczystościach miejskich mogłoby służyć stworzenie „Paszportu uroczystości”.

– W odpowiednich miejscach tego dokumentu młodzi ludzie zbieraliby potwierdzenie udziału w uroczystości w postaci okazjonalnej pieczęci. Następnie — np. na początku każdego roku szkolnego — najaktywniejsi (w skali miasta) uczestnicy byliby nagradzani przez Prezydenta Miasta Suwałk, a na poziomach szkół przez dyrektorów i nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie – tłumaczy swój pomysł radny, jednocześnie dodając, że chętnie pomoże przy ustaleniu zasad wdrożenia i realizacji autorskiego programu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Przystanki niedoświetlone jesienią i zimą. Radny interpeluje

Podświetlenie przystanków autobusowych jesienią i zimą może znacząco poprawić...

Benefis Marka Zborowskiego-Weychmana w Suwalskim Ośrodku Kultury – dużo zdjęć

Parafrazując kwestię wiadomego gospodarza domu z kultowego serialu można...