Reklama

Wiesław Ochman poprowadził II Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sztuki Wokalnej. Za nami koncert uczestników

Data:

- Reklama -

II Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sztuki Wokalnej zakończył koncert uczestników, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach w sobotę, 27 maja. Wydarzenie to było jednym z elementów Festiwalu „Cantareum”.

Na zdj. głównym Stanisław Zyskowski, uczestnik seminarium, laureat 

Była to druga edycja festiwalu „Cantareum”, którego organizatorką jest Marlena Borowska, pedagog wokalistyki i sopranistka – jeden z jego elementów stanowiło mistrzowskie seminarium prowadzone przez maestro Wiesława Ochmana. W trakcie seminarium uczestnicy mieli okazję współpracować ze znanym tenorem, „szlifując” różnorodny repertuar, obejmujący utwory w języku hiszpańskim, polskim, niemieckim, francuskim, węgierskim i angielskim. Seminarium przyciągnęło młodych wokalistów z różnych miast Polski, takich jak Gdańsk, Warszawa, Suwałki czy Kraków.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję wystąpić podczas koncertu podsumowującego seminarium, który odbył się w sobotę, 27 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Artystom towarzyszyła Anna Mikolon, pianistka – kameralistka, a program koncertu obejmował utwory takich kompozytorów jak: Wolfgang Amadeusz Mozart, Fryderyk Chopin, Zygmunt Noskowski, Felix Mendelssohn, Domenico Scarlatti, Ignacy Konarski, Karol Szymanowski, Johann Strauss. Każdy z młodych wokalistów wykonał podczas koncertu dwa utwory.

Podczas koncertu wręczone zostały również nagrody ufundowane przez Prezydenta Suwałk. „Najlepszym głosem żeńskim” została Anna Mosakowska, zaś Stanisław Zyskowski odebrał nagrodę dla „najlepszego głosu męskiego” (oboje otrzymali również wyróżnienia finansowe w wysokości 1000 zł każde). Nagrody specjalne odebrali: Aleksandra Kozłowska, Mateusz Kozielski i Karolina Chomicz.

Podczas koncertu finałowego wystąpili: Joanna Biegasik, Hanna Krzyżewska, Anna Mosakowska, Natalia Załuska, Mateusz Kozielski, Michalina Gogola, Stanisław Zyskowski oraz Aleksandra Kozłowska.

W swojej bogatej karierze Wiesław Ochman występował na tak prestiżowych scenach jak La Scala w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Hamburgische Staatsoper. Na zakończenie koncertu publiczności opowiedział kilka anegdot ze swojego życia zawodowego, a młodym wokalistom gratulował i życzył sukcesów.

Fot. Niebywałe Suwałki

Wiesław Ochman: Sławny tenor powrócił do Suwałk (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Literacko i serialowo – spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Spotkania z ludźmi pióra zawsze cieszą się popularnością, a...

Muzyczny początek lutego (wygraj zaproszenie na Tłusty Czwartek z SOKBand)

Muzycznie zapowiada się początek lutego w Suwałkach, gdzie wystąpią...

Tydzień spotkań i filmów

Przed nami ostatni tydzień kampanii wyborczej. Kto ma już...