Reklama

Powiedz „Nie” nudzie w wakacje! SOWA Suwałki to świat przyjemnych zajęć

Data:

- Reklama -

Wakacje to czas radości, zabawy i eksploracji. Jeśli szukasz ciekawych zajęć, które rozbudzą Twoją wyobraźnię i pozwolą Ci doświadczyć czegoś nowego, SOWA Suwałki jest idealnym miejscem dla Ciebie!

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach, znana również jako SOWA, serdecznie zaprasza na „Wakacyjne poranki” organizowane w każdy wtorek i piątek, od godziny 9:00 do 11:00.

Co można robić podczas tych spotkań? Zgłębiać tajemnice kolorów i odkrywać fascynujący świat barwnego krążka Newtona. W sierpniu na uczestników spotkań czekać będzie temat powietrza i wyzwanie w postaci tworzenia własnych wiatraków.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8. roku życia (samodzielnie) oraz dla rodzin z dziećmi od 5. roku życia. Podczas warsztatów dzieci będą bawić się, eksperymentować, testować, obserwować procesy i rozwiązywać zadania konstrukcyjne.

Aby wziąć udział, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/S19b3sATMC6Y5iK69. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się spieszyć!

Przez całe wakacje SOWA oferuje także wiele innych atrakcji. SOWA to niewielkie centrum nauki prowadzone przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się ono w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód, przy ulicy Innowacyjnej 1, na pierwszym piętrze.

SOWA składa się z przestrzeni wystawienniczej, w której znajdują się różnorodne urządzenia, oraz przestrzeni o nazwie „Majsternia”, gdzie można samodzielnie eksperymentować i poznawać zasady fizyki, techniki, geografii i matematyki. To miejsce, które pobudza kreatywność, popularyzuje naukę, rozwija poczucie samodzielności i wspiera indywidualne, niekonwencjonalne style uczenia się poprzez praktyczne doświadczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Powstała publikacja o suwalskim cmentarzu. To podsumowanie wielomiesięcznego projektu

Na początku stycznia tego roku rozpoczął się niezwykle potrzebny...

„Piknik w Gaju” – rozmowy o Mediatece. Autorskie spotkanie z Agnieszką Frączek

Spotkać się latem, w cieniu drzew, mając w perspektywie...

Jakość życia w Suwałkach na tle innych miast regionu – wyniki raportu Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach przeprowadził badanie dotyczące jakości...

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy Mediateki w Suwałkach

W środę, 12 czerwca, w Aquaparku odbyło się pierwsze...